Online - діалог

    



Долучіться до роздумів на тему

Есе на тему «Козаками ставали заради власної волі та свободи, чи заради ідеї вільної Батьківщини?»














З якими подіями, особами Ви асоціюєте досягнення незалежності нашої держави за 25 років?

***

Проблема змін в українській освіті постійно перебуває в полі зору громадської думки. Водночас українське суспільство чітко не усвідомлює, що, як і чому слід змінювати в освіті. Зумовлено це часто нерозумінням сутності сучасних цивілізаційних змін, нових вимог, що постають перед людством, нездатністю пов’язати розвиток освіти з контекстом підготовки людини до життя у ХХI столітті.

***

Щоб Ви хотіли змінити в системі старшої школи?


***
Чому в сучасному сьогоденнні історія  України  як наука є важливим інструментом впливу на суспільство?

***
Ми любимо Україну за …..

***

Поділіться власними враженнями від проходження тестування з історії 13 травня 2016 року?
***


Україна є незалежною державою вже 25 років, і багато українців - "діти незалежності". На Ваш погляд, яку цінність несе в собі незалежність для держави і суспільства?

***


-Деякі наші сучасники  в Україні, інших країнах висловлюють бажання бачити на чолі країни лідера на зразок Сталіна. Чи Ви згодні з такою точкою зору?


***

В 22 січня 2016 року  ми відзначаємо свято  соборності Української держави.
Поняття “соборність” з’явилось у нашому науковому й політичному лексиконі порівняно недавно. Насамперед, слід підкреслити, що соборність не є явищем лише суто українським. Це загальна, органічна ознака будь-якої нації, – неодмінна умова її розвитку й процвітання. Вона означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. Це – один з найзаповітніших ідеалів багатьох народів світу. По-друге, соборність не обмежується лише ідеєю збирання етнічних земель у рамках національної держави, а передбачає також духовну консолідацію всього населення країни, єдність усіх її громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від досягнення реальної державності, забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, побудови процвітаючої демократичної національної держави.
Для українського народу, віками позбавленого своєї власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами, дана проблема завжди була особливо болючою і неймовірно складною. Соборність для України – це єдність багатоманітності, об’єднання навколо спільного стрижня, яким є українська державність, українська ідентичність.

Розкажіть як Ви розумієте поняття «соборність» ?

Ми всі з Вами гарно попрацювали, визначивши поняття " соборність". Незважаючи на те, що у всих різні підходи до визначення терміну, але головне, що це є цілісність не лише територіальна, а й духовна, культурна. Головне  - це едність думок, едінсть душ нашого народу.


***

    Дякую усим дописувачам за активну роботу і власні судження. Як ми бачимо більшість « полюбляють» і  не забувають Богдана Михайловича Хмельницького, що є уособленням волі та сов броди нашого народу ,борцем за її цілісність, збереження культурного та історичного поступу у суспільстві.

Поділимся своїми вподобаннями, розкажіть,хто є Ваша улюблена історична  постать?

Мій улюблений історичний герой - Наполеон Бонапарт.

Він кавалер найвищої нагороди православної Російської імперії - ордену Андрія Первозванного  і мусульманин (прийняв іслам під час походу в Єгипет ). Він пройшов шлях від самих низів до володаря майже всього цивілізованого світу. Він наділений надзвичайними здібностями, цей жорсткий і рішучий чоловік, який став кумиром багатьох поколінь .Він був величним «Сонцем Європи», яким пишалися і до сьогодні пишаються французи та корсиканці. Великий діяч, справжній француз, блискучий полководець та знаменитий імператор - Наполеон Бонапарт (Наполеон Бонапарт, Наполеон Бонапарт, Наполеон Буонопарте ) досі збурює уми істориків, психологів і навіть звичайних людей. Він незвичайний, ексцентричний, Наполоен Бонапарт це не людина- це ціла зіркова епоха. Наполеон володів феноменальною пам'яттю і працездатністю, гострим розумом, військовим і державним генієм, задарма дипломата, артиста, чарівливістю, що дозволяла йому легко викликати прихильність до себе людей. Ця людина в незмінному сірому сюртуку і «треуголці» зайняла міцне місце в історії, давши своє ім'я цілій епосі. Його слова «Моя истинная слава — не в том, что я выиграл 40 сражений: одно Ватерлоо зачеркнуло их все. То, что будет жить вечно, — это мой гражданский кодекс.»,дійсно засвідчили, що цікавість до нього як до особистості буде вічна.
Деякі цитати Наполеона Бонапарта стали крилатими висловами, а деякі  дійсно афоризмами які маюсь глибокий зміст:- Народ, який не бажає годувати свою армію, незабаром буде вимушений годувати чужу.
- Любов до батьківщини — перша чеснота цивілізованої людини.
- Історія - це лише версія подій, що відбулися в нашій інтерпретації.

139 коментарів:

  1. Підскажіть, де можна знайти програму ЗНО з історії України 2016?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Програми ЗНО 2016 року з історії України співпадає з програмою 2015 року.

      Видалити
  2. Підскажіть, де можна знайти карти- онлайн для підготовки до ЗНО історія України?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. http://izbornyk.org.ua/litop/map_912_972.htm
      спробуй за цим посиланням подивитися.

      Видалити
  3. Добрий день! Я учень Білокуракинської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, підскажіть мені будь ласка, де я можу знайти малюнки та фото церков в інтернеті. Дякую.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Доброго дня! Я додадала сторінку "Карти та ілюстрації" , там можна карти і презентацію "Додаток до програми ЗНО з історії України " де є ілюстрації та потрібні фото для ЗНО.

      Видалити
    2. До даного додатку будуть доданий ілюстративний матеріал, що теж потрібен для здачі ЗНО

      Видалити
  4. Добрий день! Хотів би знайти книжне видання з картами та малюнками до ЗНО з історії, але не можу обрати автора. Яке видання ви можете порадити?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Друкованих видань досить багато , я пропоную користуватися ресурсами -онлайн і наступнини посібниками:
      1.Практичний довідник.Історія України.Видавництво " Весна",автор Т.Ю.Земерова,І.М.Скирда.
      2.Історія України.С.В.Кульчицький,Ю.А.Мицик
      3.Історія України.Неупереджений погляд.,автор В.В.Петровський,Л.О.Радченко,
      також користуватися начальними шкільними підручниками.

      Видалити
    2. Також потрібно використовувати наочний довідник Гісем О.В., Мартинюк О.О.,надрукувані збірники тестів відомих вже авторів Гісема О., Власова В., Островського В., Панчук І.

      Видалити
  5. Мій син навчається в 11 класі і буде здавати ЗНО з історії України. Підкажіть, будь ласка, якими онлайн-ресурсами можна користуватися під час ідготовки до ЗНО

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. В Інтернет просторі ми можемо знайти безліч ресурсів - онлайн для перевірки своїх знань та тренування, це зокрема:
      -http://zno.academia.in.ua/course/view.php?id=3
      -http://vchytel.info/ukrajinska-revolyutsiya-1917-1918-rr/
      -http://online.zno.ua
      -http://izno.com.ua
      -http://prostozno.com/istoriya_ukraini.html
      -http://93.178.252.244:8080
      -https://zno.yandex.ua/ru/
      -http://znoclub.com/istoriya-ukrainy.html
      та інші.

      Видалити
  6. Підскажіть,будь-ласка,з чого краще починати підготовку до ЗНО з історії?Я учениця Білокуракинської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Підготовку до ЗНО потрібно вести систематично, починати як раніше, найкраще з 10 класу.Створити певний графік підготовки та ретельно виконувати його.ввивчення історії передбачає не лише відтворення певних фактів, дат, але важливо визначати логічний звязок між подіями, шукати причини- наслідкові звязки, орінтуватися в просторі і часі. Підготовка до здачі ЗНо також включає і вивчення карти, уміння її правильно читати. Обовязково постійно потрібно повторювати раніше вивичений матеріал,вести коннспек, адже це впливає на запамятовування та переосмислення вивченого матеріалу.Обовзяково виділяти головне, і всі потрібні дати які виносяться на ЗНО.

      Видалити
  7. Підскажіть, як краще готуватися до ЗНО?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Віталій, дуже приємно, що ти запитуєш, але на це питання відповіла Софії Белянській. Щодо тебе, то тобі потрібно більше уваги приділяти повторенню вивченому матеріалу, уважності під час роботи, особливо коли самостійно працюєш.

      Видалити
  8. Які є додатки до програми ЗНО 2016?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Доброго дня! Я додадала сторінку "Карти та ілюстрації" , там можна карти і презентацію "Додаток до програми ЗНО з історії України " де є ілюстрації та потрібні фото для ЗНО.

      Видалити
  9. Які питання на вашу думку обов'язково будуть на ЗНО с Історії України ?

    ВідповістиВидалити
  10. Якщо уважно переглянути пробні ЗНО, питання з ЗНО І і ІІ сесії досить часто зустрічаються питання щодо видатних особистостей ( Б.Хмельницький,Володимир Великий, Ярослав Мудрий,Данило Галицький, вожді СРСР).Це питання щодо їхнього процесу державотворення, визначних подій - дат періоду їхнього правління.
    Багато уваги приділяється витягам з документів, особливо літописам Київської Русі,Галицько- Волинської держави; Конституціям часів УРСР,Універсалам М.С.Грушевського.
    Картографічний матеріал найчастіше зустрічається часів Київської Русі,Галицько- Волинської держави, Гетьманщини.
    Логічні пари - це найчастіше поняття,визначення, особистість і її діяльність, причина - наслідок певної події.
    В деяких ЗНО з історї України зустрічаються плакати часів УРСР, незалежності.
    Але якщо під час підготовки до ЗНО не лише вчити, повторювати вивчений матеріал, а й ще тренувати себе на тестах онлайн різних ЗНО всих років, то можна побачити багато спільного, і навіть цікавого, адже деякі тести одного варінту,я маю на увазі, дають відповіді на попередні цього ж варіанту.

    ВідповістиВидалити
  11. Добрий вечір! Я учениця 9 класу, мене цікавить питання пов'язане з історією Японії. Читала додатковий матеріал з історії Японії епохи Мейдзі, неодноразово зустрічала словосполучення "титул окімі".Не підскажете що це означає?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Існує багато пояснень в Інтернеті, але щоб краще ти зрозуміла - це титул який з'явився в стародавні часи, коли зверталися до пралячої особи, тобто в майбутньому імператора, через деякий час це був синонім слова імператор.

      Видалити
  12. Підкажіть будь-ласка,як краще готуватися до ЗНО з історії України?

    ВідповістиВидалити
  13. Доброго дня Володимир, я підготувала окрему сторіку на блозі ЗНО де можжна знайти корисні посилання до підготовки ЗНО!

    ВідповістиВидалити
  14. Мій улюблений історичний герой - Григорій Савич Сковорода, він видатний мислитель історичного минулого нашої держави. Людина універсальних знань і здібностей, палкий захисник інтересів знедоленого народу, він все своє свідоме життя присвятив пошукам істини, боротьбі проти соціальної нерівності.

    ВідповістиВидалити
  15. Мій улюблений діяч у всесвітній історіх це прем'єр-міністр Великобританії Уінстон Черчиль. Можливо навіть не через його діяльність, як через всю ту харизму, яку він мав і яку ми бачимо навіть через 50 років. І звісно його дії у Другій Світовій війні, адже саме він зміг об'єднати увесь народ англосаксів щоб стати гідним союзником радянській армії

    ВідповістиВидалити
  16. Мій улюблений історичний герой- Богдан Хмельницький, який прославився і в боях з турками, і в битвах з польською шляхтою. Богдан Хмельницький був однією з найвидатніших постатей в українській історії. Його образ постає з найбільшої, мабуть, кількості пісень і дум. Велич людини і пам’ять про неї визначаються її ділами. Життя і справи Богдана Хмельницького були віддані боротьбі за єдність і самостійність українського народу. Силою своєї індивідуальності й розуму він вивів український народ зі стану багатовікової бездіяльності та безнадії і спрямував на шлях національного та соціального визволення. Це забезпечило йому видатне місце не лише у вітчизняній, а й світовій історії, у нетлінній пам’яті нащадків.
    Гетьман Богдан Хмельницький — людина, що створила епоху. Жодна подія, жодний народний вчинок і жодний національний герой не залишив такого яскравого сліду в українській історичній пам’яті, як гетьман Богдан Хмельницький. Саме йому довелося відкрити нову сторінку у багатотомній українській історії.

    ВідповістиВидалити
  17. всім привіт) мій улюблений історичний герой, це Богдан Хмельницький, але про нього вже неодноразово писали у цьому блозі, тому після Богдана Хмельницького, у моєму особистому списку йде Петро Сагайдачний! Цей видатний Гетьман, захищав наші краї від набігів турків!Як би не його рішучі дії в битві під Хотином, то поляки би не перемогли)

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Привіт) мені також подобається Богдан Хмельницікий, видатний гетьман. Який за свій час правління робив все можливе для того, щоб, наша люба, Ураїна була незалежною державою.

      Видалити
  18. Мій улюблений історичний герой - це королева Великої Британії Вікторія.За часів правління королеви, Велика Британія досягла найвищого підйому своєї могутності, а час її правління називають " вікторіанською епохою ". Характерними рисами цієї епохи стали промислова революція та швидкий розвиток економіки , а також встановлення нових цінностей: працьовитість, економність, господарність, тверезість . Вікторія - жінка, ім'я якої золотими літерами вписано в світовій історії.

    ВідповістиВидалити
  19. Мій улюблений історичний герой- це Петро Конашевич Сагайдачний.Петро Конашевич був непересічним політиком та дипломатом, котрий будував довгострокові дипломатичні комбінації як в межах України так і закордоном. Свою політичну лінію він проводив наполегливо та безумовно, при цьому чітко висловлював свою позицію щодо польського короля та шляхти.Політик великий і справний, як називали його сучасники,не йшов на відкриту політичну конференцію з Річчю Посполитою,а використовував дипломатію для утвердження і проведення своєї лінії. Боровся за розширення козацького реєстру та в інший спосіб намагався легалізувати й офіційно визнати козацьку військову та політичну організацію, розширити козацькі права, вивести польські війська з України, встановити релігійне рівноправ'я та визнати вищу православну ієрархії. Вперше за Сагайдачного козацтво козацтво формує свою політичну програму,утворюється спілка козацтва, міщанства й духовенства.

    ВідповістиВидалити
  20. У мене є дві улюблені історичні постаті - це Мартін Лютер Кінг і Махатма Ганді.

    Мартін Лютер Кінг першим став на захист громадянських прав темношкірого населення США. 11 років подорожував, виступаючи з промовами і намагаючись донести соціуму, що расизму, дискримінації та сегрегації не місце у високорозвиненому американському суспільстві. У 35 років Кінг, як один із найбільш видатних людей світу, був вшанований Нобелівською премією.

    Мохандас Карамчанд Ганді, більш відомий як Махатма Ганді - політичний діяч і філософ. Не приймаючи насильство в будь-якій формі, Махатма Ганді на ділі показав приклад ведення мирної політики. Саме завдяки цьому видатному мудрецю Індія в 1947 році без кровопролиття отримала незалежність від Великобританії. Крім того, Махатма Ганді боровся з кастовою нерівністю, релігійною нетерпимістю.

    Ці видатні люди світу присвятили своє життя не собі, а безкорисливому служінню суспільству. На своєму прикладі вони показали, чого повинна прагнути кожна розумна людина. Ці люди були вбиті за свою доброту, благородство і самовідданість.

    Станіслав Заїченко ( 11 кл. )

    ВідповістиВидалити
  21. Мій улюблений політичний діяч Кирпоно́с Миха́йло Петро́вич — більшовицький діяч, радянський воєначальник. Учасник війни проти Української Народної Республіки, один із організаторів більшовицьких диверсійних загонів на Чернігівщині. Командир дивізії під час радянської війни проти Фінляндії 1939—1940 років. Учасник першої и другої світової війни . У 1915 році призваний до армії. Почав все с того , що працював лікарем а згодом займав високі міста . Як на мене це визначна особо , яка дуже багато зробила для своєї країни .
    Артем Бондаренко (11 кл.)

    ВідповістиВидалити
  22. Мій улюблений історичний герой-Олександр Македонський.Особистість Олександра Македонського, його блискучі воєнні успіхи виробляли величезне вразити сучасників і наступні покоління. У давнину Олександра розповідали численні легенди. Було створено цілий фантастичний роман, героєм якого був Македонський завойовник. Великі поети створили поеми, у центрі яких був образ Олександра.
    Один знаменний дослідник назвав Олександра гениальнейшим державним чоловіком свого часу. Він був, як державний чоловік тим, ніж Аристотель був, як мислитель. У тиші своїх самотніх роздумів мислитель міг надати своєї філософської системі весь той стрункість і досконалість, що можливо тільки у світі ідей. Якщо державне створення Олександра спочатку здається, лише начерком, не позбавленим різних помилок у дрібницях, якщо прийом його дії здається викликаним особистої пристрастю, сваволею і випадком, то не забувати, що це перші думки, выскакивавшие, як іскри, при терті велетенських подій, негайно, і поки що не льоту звертаються йому в норми, організації та умови подальшої діяльності, а точно як і повинні пам'ятати і те, що кожна з цих думок відкривала і висвітлювала, як блискавка, дедалі більше великі горизонти, створювала ще більше сильне тертя і ставила на чергу, усі більш і більше насущні завдання.
    Убогість дійшли до нас переказів дозволяють нам поринути у осередок цієї бурхливої діяльності, напружену розумову і моральну роботу ту, хто ставив собі і привабливий вирішували такі величезні завдання. Те, що знаємо, дозволяє нам лише уривками визначити зовнішній бік скоїв, доведеного їм до виконання й до результату. Тільки своїм протягом у просторі ці події дають нам мірило сили, створила подібні результати, волі, яку вона керувала, і думки, з якому вони виходили, дають нам уявлення про велич Олександра.
    Характер Олександра суперечливо поєднав у собі холодний розрахунок і палкий темперамент, великодушність і лють, незламну волю й уміння лавірувати, пристосовуючись до найскладніших обставинам, він був практично повний спраги справи й до слави.

    ВідповістиВидалити
  23. Моя улюблена історична постать - Богдан Хмельницький. Це один із найколоритніших образів в історії України,який зробив багато для того,щоб країна була вільною і сильною.

    ВідповістиВидалити
  24. Один із теоретиків науки про політику, політичний мислитель, правознавець, просвітитель, письменник. Свої погляди він виклав у працях.
    Шарль Монтеск' є - один з ініціаторів історико-порівняль-ного вивчення суспільства і держави. Закономірності суспільного життя розкриває через поняття спільного духу нації. Закони - суть необхідні відносини, що випливають з природи речей, все, що існує, має свої закони. Закономірність панує і в сфері суспільних відносин. Як філософ, правознавець, активний сподвижник Дідро і д' Аламбера, Шарль Монтеск' є виступає проти релігійного фанатизму, критикує теологічне розуміння історії Августіна і Фоми Аквінського, обґрунтовує закономірності розвитку природи і людської історії, підкреслює взаємозв' язок між природним і соціальним, вірить у майбутнє: настане епоха надій і сподівань, віра в торжество свободи, рівності, братерства тощо. Політичні погляди Шарля Монтеск' є сповнені суперечностей і компромісів. Але він завжди нещадно викривав феодалізм і проголошував принципи соціальної справедливості, рівності, свободи, гуманності.

    ВідповістиВидалити
  25. Мій улюблений історичний герой - це Марія Терезія вона вживала на проведення реформ в адміністрації, де панували хабарництво і всілякі беззаконня, на впорядкування фінансів, на поліпшення судових порядків і законодавства, на реорганізацію військових сил, що прийшли у великий занепад. Вона дбала про процвітання наук і мистецтв.В області фінансів особливо багато зробив для Австрії Хотек: лише завдяки його вмілому управлінню фінансами Марія Терезія могла вести Семирічну війну. Введено було більш правильний розподіл податків, до сплати їх залучені й привілейовані стани - дворянство і духовенство; проведена кадастрація землі на підставі вимірювання земельних володінь і класифікації платить населення.

    ВідповістиВидалити
  26. Мій улюблений політичний діяч - Йосип Віссаріонович Сталін. російський революціонер, радянський політичний, державний, військовий і партійний діяч. Він вводив свою політику яку підримували не всі, одні говорили що він теран, інші підтримують його. Я підтримую Сталіна, адже за свої роки правління він добився великого прогресу в політиці.З кінця 1920-х - початку 1930-х років до своєї смерті в 1953 році Сталін одноосібно керував Радянським державою.

    ВідповістиВидалити
  27. Мій улюблений герой з історіЇ Богдан Хмельницький.Мені він подобаеться за те,що він хотів зробити УкраЇну незалежной,і вільною!

    ВідповістиВидалити
  28. Моя улюблена постать в історії, це 28-й Президент США Томас Вудро Вілсон. Він дістав великих успіхів в політичній справі.
    Вілсон проводив активну зовнішню політику, спрямовану на зміцнення позицій США на Далекому Сході, в Латинській Америці, всіляко сприяв британо-американському зближенню. Під гаслом «наведення порядку» американські війська вторгалися до Мексики , окупували Гаїті, і Домініканську Республіку (1916). Президент сприяв встановленню самоврядування на Філіппінах. На початку Першої світової війни Вудро Вілсон дотримувався нейтралітету, з пацифістських позицій намагався виступати посередником між європейськими державами. Після загибелі «Лузитанії» та інших неозброєних судів, він домігся від Німеччини обіцянки припинити підводну війну.
    Також, він лауреат нобелівської премії за миротворчі дії. І саме за його миротворчі дії Вудро Вілсон є для мене улюбленою історичною постаттю. Він запобіг вступ США до першої світової війни, та став батьком Ліги Націй.

    ВідповістиВидалити
  29. Мій улюблений історичний персонаж-принцеса Діана, колишня дружина спадкоємця британського престолу принца Чарльза, мати принців Вільяма і Гарі. Діана активно займалася благодійною діяльністю, особисто відвідувала багатьох безнадійних хворих у різних країнах світу, вела компанії на захист тварин, проти нелюдяних видів зброї. Була активістом боротьби зі СНІДом та руху за припинення виробництва протипіхотних мін.
    Була однією з найпопулярніших у світі жінок свого часу. У Великобританії завжди вважалася найпопулярнішим членом королівської сім'ї. Засоби масової інформації неодноразово називали Діану "найвідомішою жінкою 20 сторіччя".

    ВідповістиВидалити
  30. Суворов Олександр Васильович (1730 - 1800) - російський полководець, один з основоположників російського військового мистецтва.

    Князь Італійський (1799), граф Російської імперії Суворов-Римникського (тисяча сімсот вісімдесят дев'ять); князь, королівський родич («кузен короля») і гранд Сардинського королівства (1799), граф Римської імперії (1789).

    Генералісимус російських сухопутних і морських сил, генерал-фельдмаршал австрійських та сардинских військ, кавалер всіх російських орденів свого часу, що вручалися чоловікам, а також багатьох іноземних військових орденів.

    Великий російський полководець, національний герой Росії і військовий теоретик. Полководницький геній Суворова відображений у карбованої формулюванні: «не програв жодного бою, причому всі вони були виграні при чисельній перевазі ворога» (більше 60 боїв).
    Суворов увійшов у світову історію як видатний полководець і військовий мислитель. Це був один з найосвіченіших людей свого часу, що володів великими знаннями не тільки у військових науках, але й в інших галузях знань. Суворов залишив величезну військово-теоретичне і практичне спадщина, збагатив всі області військової справи новими висновками і положеннями. Відкинувши застарілі принципи кордонної стратегії і лінійної тактики, Суворов розробив і застосував в полководницької практиці більш досконалі форми і способи ведення збройної боротьби, які набагато випередили свою епоху і забезпечили російській військовому мистецтву провідне місце. Він керував 93 битвами і жодного не програв.

    Французький король Людовик XVIII зустрічався з Суворовим і залишив мальовничий опис його зовнішності і характеру: «Цей напівдикий герой поєднував у собі з вельми непоказною зовнішністю такі примхи, які можна було б вважати за витівки божевілля, якщо б вони не виходили з розрахунків розуму тонкого і далекоглядного . То був чоловік маленького зросту, худий, миршавий, погано-складений, з мавпами фізіономією, з живими, лукавими очима і манерами до того дивними і сміховинно-забавними, що не можна було бачити його без сміху чи жалю; але під цією оригінальні оболонкою таїлися обдарування великого військового генія. Суворов умів змусити солдатів боготворити себе і боятися. Він був меч Росії, бич Турок і гроза Поляков. Жорстокий поривами, безстрашний за вдачею, він міг незворушно-спокійно бачити потоки крові, пожарища розгромлених міст, запустіння винищених нив. Це була копія Аттіли, з його забобонами, вірою в чаклунство, в передвіщання, в таємниче вплив світил. Словом, Суворов мав у собі всі слабкості народу і високі якості героїв. »

    ВідповістиВидалити
  31. Розмислюючи над питанням:хто мій улюблений політичний діяч?Я вирішив аналізувати його політику повністю: від малого, до великого. У своїй уяві я чітко сформулював
    ідеального політика - прагматична, серйозна, освіччена людина, яка буде відстоювати свободи тільки свого народу, не ставати коллабораціоністом, тобто не "перебігати" з одного боку на інший. Як на мене, такою особою - є Михайло Грушевський. Людина, в честь якої названі географічні об'єкти та будівельні споруди. Людина, чиє ім'я відразу асоціюэться з утворенням першої Української Республіки. Взагалі, особа, яка є невід'ємною складовою українського державоутворення, можна сказати - зачинателем української державності.
    Можливо, хто запитає:" Що такого особливого в політиці цього діяча? Чим він краще від інших політиків?" Мені здається, що кожна людина сама повинна вибирати свій "ідеал", і мої спроби переконання мабуть будуть безглузді, але я спробую.
    По-перше, сама ідея Грушевського, тобто ідея створення УНР не може бути проігнорованою, адже саме з його зусиль була створена перша законодавча організація - Централна Рада. Він відразу відреагував на тодішні події суспільства. Перебувавши в засланні Михайло із своїми прибіниками після Лютневої революції швидко створив 4 березня 1917 року ЦР. Яка стала головним управялючим органом України. За свого існування УЦР видала 4 універсали, останній з яких проголосив Україну«самостійною, ні від кого не залежною, вільною суверенною державою українського народу». Нажаль, його зусиль було недостатньо, так як 28 квітня 1918 року ЦР було розформавано і сам Грушевський повинен був емігрувати до Австрії.Там він веде активну контрреволюційню діяльність і пише свою літературу, за яку пізніше у 1931 був заарештований. У квітні 1934 він помер від хвороби і тим самим надихнув українських націоналістів до більш рішучих дій.
    За своє активне життя, Михайло Сергійович видав багото істориної літератури. Саме він детально дослідив і видав історію Київської Русі, за якою і в наш час навчають у школах та
    университетах.
    Максим Гребень.

    ВідповістиВидалити
  32. Нікола Тесла-- сербський винахідник в області електротехніки та радіотехніки, інженер, фізик.Ореол, навколишній особистість і відкриття Тесли, сприяв поширенню всіляких тверджень, що носять, як правило, напівміфічний характер. Подібні твердження не піддаються перевірці через відсутність документів, що не заважає, однак, приписувати Теслі пряме або непряме відношення до багатьох загадок XX століття Сучасники-біографи вважають Теслу «людиною, яка винайшов XX століття» і «святим заступником» сучасного електрики.
    Після демонстрації радіо і перемоги у «Війні струмів» Тесла одержав повсюдне визнання як видатний інженер-електротехнік і винахідник. Ранні роботи Тесли проклали шлях сучасної електротехніці, його відкриття раннього періоду мали інноваційне значення. У США по популярності Тесла міг конкурувати з будь-яким винахідником або вченим в історії і популярній культурі.

    Зараз застосовуються такі ідеї Тесли як: Змінний струм є основним способом передачі електроенергії на великі відстані.

    Електрогенератори є основними елементами в генерації електроенергії на ГЕС, АЕС, ТЕС і т. Д.

    Електродвигуни використовуються у всіх сучасних електропоїздах, Електроавтомобіль, трамваях, тролейбусах.

    Радіокерована робототехніка отримала широке поширення не тільки в дитячих іграшках і бездротових телевізійних і комп'ютерних пристроях (пульти управління), але й у військовій сфері, в цивільній сфері, в питаннях військової, цивільної та внутрішньої, а також і зовнішньої безпеки країн і т. П. Бездротові заряджають пристрої починають використовуватися для зарядки мобільних телефонів або ноутбуків.

    Нікола Тесла сильно вплинув на сучасний світ, але доля не завжди була до нього прихильною і світ міг би бути іншим якщоб не обставини.

    ВідповістиВидалити
  33. Так як вже багато було сказано про таку визначну історичну постать як Богдан Хмельницький, хотілося б згадати про Івана Сірка. Він також займає почесне місце серед визначних діячів України, як кошовий отаман Запорозької Січі. Все своє життя він козакував, служив Україні, захищав її від численних ворогів. Багато народних пісень оповідають про його самовідданість, відвагу, хоробрість й винахідливість.
    Взагалі, особисто мені вивчати добу козаччини найцікавіше. Ця доба посідає чи не найважливіше місце в історії України.

    ВідповістиВидалити
  34. Мій улюблений історичний герой - це Жанна д'Арк (6 січня 1412 — 30 травня 1431)відома як Орлеанська Діва. Жанна була звичайною селянською дівчиною зі сходу Франції. Вона мала видіння від Бога в якому сам Бог їй доручив врятувати Францію від англійців наприкінці Сторічної війни. Жанна очолювала французькі війська і ця її діяльність приносила французам славу. Вона воювала проти англійців на боці короля Карла VII, але була схвачена союзниками англійців.
    30 травня 1431 року Жанну д'Арк було спалено на вогнищі в Руані "за єресь, відьомство і носіння чоловічого одягу".
    Як історична постать вона мені подобається за її мужність,хоробрість і відвагу.
















    ВідповістиВидалити
  35. Мій улюблений політичний діяч Богдан Хмельницький - український військовий, політичний та державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, очільник Гетьманату (1648–1657). Керівник Хмельниччини — повстання проти зловживань коронної шляхти в Україні, котре переросло у загальну, очолену козацтвом, визвольну війну проти Речі Посполитої. Перший з козацьких ватажків, котрому офіційно було надано титул гетьмана. Намагався розбудувати незалежну українську державу, укладаючи протягом свого правління союзи з Кримським ханатом та Московським царством. Також боровся за незалежність нашої держави. Тому я дуже поважаю його не тільки як політичного діяча, але як людину.

    ВідповістиВидалити
  36. А мій улюблений історичний герой ,знайомий всім-князь Кий.
    Та й чи може не збуджувати нашу цікавість історична особа, що дала своє ім'я древній столиці, започаткувала витоки нашої державності. Водночас Кий є найбільш загадковою постаттю. І справа полягає не стільки в тому, що сучасний історик дивиться на Кия крізь запаморочливу товщу часу в п'ятнадцять століть, скільки в непевності й невизначеності рідкісних відомостей про нього. У ледь жевріючому світлі гранично скупих свідчень джерел він виглядає особою, котра майже повністю належить до легендарного світу.
    Незаперечним історичним фактом слід вважати започаткування Києм східнослов'янського протоміста - пуп'янка майбутнього стольного града Русі Києва. Результати археологічних досліджень загалом надають можливість загального датування життя й діяльності Кия останніми роками V - першою половиною VI ст. Виявлено й вивчено рештки укріплень, жител, візантійські монети та інші пам'ятки матеріальної культури цього часу в прадавньому історичному осередку Києва, завдяки чому будівництво згаданого Нестором "городка Кия" можна віднести до кінця V - першої половини VI ст. На повідомленні "Повісті временних літ" про кончину Кия після повернення з Царгорода уриваються свідчення літописів про давній зародок Києва. Вона знову згадує про нього лише з 852 р., коли починає вже строго за роками викладати події східнослов'янської історії. Три з лишком століття з часу смерті Кия не минули без сліду для започаткованого ним "городка" й східнослов'янського суспільства в цілому. Поступово розрізнені союзи племен об'єднались навколо Києва в східнослов'янську державу. Хтось з істориків образно назвав давнє місто "квіткою середньовіччя". Воно дійсно концентрувало в собі не лише ремесла, промисли, торгівлю, осередки влади й релігії. У містах зосереджувалась культура: архітектура й живопис, прикладне мистецтво, освіта й література. Перші протоміста можна розглядати як бутони таких квіток. До них належав і Київ. Протягом VI-IX ст. з цього бутона виросла прекрасна й життєдайна квітка - середньовічний Київ, що увібрав у себе кращі здобутки політики, господарства й культури. Київ став тим соціально-політичним і військовим центром, навколо якого згуртувалось перше державне об'єднання східних слов'ян - Київська Русь. Його злет пов'язаний з ім'ям князя Аскольда.

    ВідповістиВидалити
  37. Мій улюблений історичний герой - Маргарет Гільда Тетчер.Перша жінка, що стала прем'єр-міністром європейської держави. Прем'єрство Тетчер стало найтривалішим у XX столітті. Відома як «залізна леді». Втілила у життя ряд консервативних заходів, які стали частиною політики так званого «тетчеризму».Після виходу у відставку написала книгу «Мистецтво управління державою».Маргарет Тетчер як політичного лідера наділяють характеристиками мужності, твердості, цілеспрямованості. І хоча зараз жінка у політиці вже не рідкість, як і жінка — лідер, прем'єр-міністр, усе-таки це ще не повсякденне явище. Жінки своєю більшістю значно активніші у низових партійних організаціях; якщо ж жінка пробивається до вершин політики, зазвичай вона змушена виявляти удвічі більшу активність, рішучість і цілеспрямованість, ніж чоловік, щоб довести свою компетенцію у цій сфері. Виявившись на такому рівні влади, вона не тільки починає діяти відповідно до чоловічого стандарту поводження, а характеристики твердості, десь навіть жорстокості стають для неї більш прийнятними, їй властивими, хоча останнім часом спостерігається визначена тенденція до пом'якшення жіночого стилю політичного лідерства у зв'язку з тим, що жінці стало легше стати до політики.

    ВідповістиВидалити
  38. Мій улюблений історичний герой - Філіп II. Народився філіп в 1527 році у місті Вальядоліді. Він правив Іспанією, і 55 років ніс відповідальність за долю Іспанії. Його батько Карл V був королем у Нідерландах, і наприкінці його правління він віддав своє володарювання своєму сину філіпу II.

    ВідповістиВидалити
  39. Мій улюблений історичний герой - Авраа́м Лі́нкольн 16-й президент США перший президент від Республіканської партії, визволитель американських рабів. Авраам Лінкольн очолював США в період Громадянської війни. Також національний герой американського народу. Входить в список 100 самих величних осіб в історії.

    ВідповістиВидалити
  40. Мій улюблений історичний герой -Іва́н Сірко́. Подільський шляхтич, козацький ватажок, кальницький полковник, легендарний кошовий отаман Запорозької Січі й усього Війська Запорозького Низового. Здобув перемогу в 65 боях. Сірко виходив переможцем з десятків антиосманських походів. Досить сказати, що у боротьбі проти агресії Османської імперії Сірко провів понад 55 успішних походів і жодного не програв. 1680 року спільно з донцями Сірко востаннє опустив свою переможну булаву в битві з ординцями. Повертаючись з походу, він дізнається про вбивство синів і дружини після чого занедужав і поїхав з Січі за 10 верств на свою пасіку в село Грушівка. Він герой багатьох українських пісень і казок. Після своєї смерті вважався характерником.

    ВідповістиВидалити
  41. Мій улюблений історичний герой-МихайлоГрушевський.Український історик, громадський та політичний діяч. Голова Центральної Ради Української Народної Республіки. Дійсний член Чеської АН, ВУАН та АН СРСР, багаторічний голова Наукового Товариства ім. Шевченка у Львові, завідувач кафедри історії Львівського університету, автор понад 2000 наукових праць.

    ВідповістиВидалити
  42. Мій улюблений історичний герой-Богдан Хмельницький,він гетьман України,видатний державний діяч і полководець.Богдан Хмельницький доклав багато зусиль для організації українського війська,встановлення дипломатичних зв'язків з іншими країнами,вів непримеренну боротьбу з польською шляхтою.
    Про Богдана Хмельницького дуже багато написано у нашій літературі.Це один із найколоритніших образів в історії України,який зробив багато для того,щоб країна була вільною і сильною,бо у ті часи кримські татари забирали у полон багато українців.Більша частина України залежала від польських панів,і Хмельницький робив багато,щоб країна була незалежною.Народ дуже любив цього гетьма й оспівував його подвиги у віршах,поемах.Важко знайти у літературі постать,про яку написано так багато.Про нього пишуть писемники,історики,бо ця людина зробила дуже багато,залишила значущий слід в історії.

    ВідповістиВидалити
  43. Мої улюблені історичні постаті-Альберт Ейнштейн та королева Єлизавета II.
    Альберт Ейнштейн-відомий фізик-теоретик, суспільний діяч, лауреат Нобелівської премії. Він вніс значний вклад в область фізичної науки. Є автором спеціальної (1905) та загальної (1907-1916) теорії відносності, основоположних праць з квантової теорії, розвинув теорію броунівського руху, працював над проблемами космології.У 1940-х роках виступає проти використання ядерної зброї та ведення воєнних дій, вів активну боротьбу за мир, один із засновників Пагуошського руху учених за мир. 1921 року він був лауреатом Нобелівської премії за пояснення фотоелектричного ефекту, хоча перед цим номінувався 60 разів.А 1999 року журнал "Time" назвав Альберта Ейнштейна «Особистістю століття».
    Єлизавета II-королева і голова держави Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії та 15-ти країн Співдружності націй. Одна з найвизначніших осіб нашого часу.Королева є однією з найпопулярніших постатей Великобританії, також, вона відзначилася, як монарх, що найдовше правив, на данний момент-63 роки. Єлизавета II має за плечима кілька рекордів. Вона вклала багато своїх сил та розуму, щоб її крайна розцвітала та мала такі досягнення в різних областях, як на данний момент.

    ВідповістиВидалити
  44. Мій улюблений історичний герой-це Богдан Хмельницький, славетний син українського народу, Богдан Хмельницький, був полководцем європейського масштабу. Саме він створив одну з найсильніших армій у тодішній Європі, зумів належний чином озброїти її, значно підніс ефективність української кінноти та артилерії. Не програвши жодної битви (поразка під Берестечком сталася через підступність хана та за відсутності Богдана), він завдав Речі Посполитій найважчих поразок за всю її історію. Блискучий стратег і тактик, прихильник блискавичних і рішучих дій, неперевершений майстер маневру, Хмельницький заслуговує на почесне місце в історії воєнного мистецтва.
    Бондалетова Кристина

    ВідповістиВидалити
  45. Соборність — це широке поняття.Кожен розумiє по рiзному....Менi здається,соборність,це як одна з ознак християнської церкви.Соборнiсть - це єднання людей з Церквою!
    Українська революція 1917-1920 років зробила реальною мрію багатьох поколінь українців про об'єднання в єдину соборну державу.Ми всі різні, але прагнути одностайності у ставленні до батьківщини - наш священний обов'язок.

    ВідповістиВидалити
  46. Слово "соборність" найчастіше я чую в церкві ,саме там воно зустрічаеться найчастіше .
    Соборність - це передусім єдність народу або нації чи чогось іншого . У кожній країні своя віра ,
    якій все підпорядковується але майже ідентичної схожої немає.
    Упродовж майже всієї історії наш народ потерпав від різноманітних поділів. Щось подібне ми переживаємо і сьогодні.
    Можна перечислити багато сучасних поділів: схід – захід, північ – південь, багаті – бідні, влада – громадськість. Не можна оминути поділів на підставі віровизнання, національного походження, політичних переконань, мови тощо.
    Ми повинні поміркувати, яка причина поділів і чи можна щось зробити, щоб їх подолати.
    Артем Бондаренко

    ВідповістиВидалити
  47. Слово «соборність» - це єдність і згуртованість. Соборність – це символ, символ боротьби за волю та незалежність, порозуміння між людьми. Це часточка надії і віри у світле майбутнє. Я вважаю, що відзначення цього свята сьогодні важливе, як ніколи. Воно нагадує нам про те, що лише в єдності ми маємо силу, лише разом зможемо подолати всі біди та нещастя, які випали на долю нашого багатостраждального народу.

    ВідповістиВидалити
  48. Соборність — морально-філософський і соціальний принцип, фундаментальними положеннями якого є: відповідальність усіх за всіх, єдність індивідуального і загального, взаємне духовне збагачення і розвиток та інше. Також соборність — єдність усіх членів християнської церкви для спільного відшукання шляху до порятунку.

    ВідповістиВидалити
  49. Слово "соборність" зараз все таки вживають у житті церкви.Соборність — єдність усіх членів християнської церкви для спільного відшукання шляху до порятунку.Так само соборність це символ боротьби за волю.

    ВідповістиВидалити
  50. Cоборність - це внутрішня повнота, цілісне поєднання єдності і свободи людей, які об'єднані любов'ю до одних і тих же цінностей.

    ВідповістиВидалити
  51. Якщо розглядати поняття "соборність", як особливість релігії, то вона означає, що всі люди, які вірять в єдиного Бога повинні триматися разом, не кривдити один одного, допомагати в скрутних ситуаціях, триматися миру та єдності. Тому якщо підходити до соціальної "соборності", наприклад України, то вона голосить, що кожен громадянин, кожна частинка держави повинна триматися єдиної країни, не зрадружати інтересам своєї держави.
    Саме в цьому і полягає сутність "соборності". Для українців це понятта є особливим, тому що саме в день соборності - 22 січня 1919 року, дві частини України об'єдналися ЗНР і УНР. Саме ця подія гріє душу щирим українцям і сьогодні, бо ми виколали головне - зробили те, до чого наші пращури йшли віками.
    Максим Гребень

    ВідповістиВидалити
  52. Слово "Соборність" найчастіше зустрічається у церкві. Згідно філософського словника, соборність — це єдність усіх членів церкви для спільного відшукання шляху до порятунку.
    Та ще соборність означає - морально-філософський і соціальний принцип, фундаментальними положеннями якого є: відповідальність усіх за всіх, єдність індивідуального і загального, взаємне духовне збагачення і розвиток.
    Станіслав Заїченко

    ВідповістиВидалити
  53. Всі тут досить повно розкривають поняттня соборності, але, на мою думку, якось однопланово.Я вважаю, що соборність, по-перше, стосується політичного боку, а вже потім духовного, психологічного і релігійного, бо це поняття досить таки правознавче.Ним досить чітко не можна пояснити ані душевну рівновагу, ані симбіоз людини і релігії, але воно так завуальовано натякає саме на єднання чогось, на певну взаємодію.Як у свій час сказав Енгельс:"Де немає спільності інтересів, там не може бути єдності цілей, не кажучи вже про єдність дій. "От, це справді так, тобто, на мою думку, соборність стосується безпосередньо політичного поняття, але її не можна відділити від психологічної або релігійної частини нашого життя.Так, як час зараз не дуже простий, мені хочеться аби люди пам'ятали про соборність і не лише як прояв політичного життя, а й як один із психологічних станів людини, адже якщо людина знаходиться у соборності з собою, то вона ввілється в суспільство, чого зараз саме не дуже вистачає.

    ВідповістиВидалити
  54. Соборність - це цілісність,внутрішня повнота, зібрана силою любові у вільну й органічну єдність.

    ВідповістиВидалити
  55. Поняття "соборність" з’явилось у нашому науковому й політичному лексиконі порівняно недавно. Вона не є явищем лише суто українським. Це загальна, органічна ознака будь-якої нації - неодмінна умова її розвитку й процвітання. Вона означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, духовну консолідацію всього населення країни, єдність усіх її громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від досягнення реальної державності, забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, побудови процвітаючої демократичної національної держави.

    ВідповістиВидалити
  56. Для мене "соборність" означає - єдність, об'єднання всієї держави за одні інтереси, за одну мету. Соборність - цілісне поєднання свободи і єдності багатьох людей на основі їх спільної любові до одних і тих же абсолютних цінностей. Ідея соборності стала загальнонаціональною мрією.
       22 січня 1919 року- був проголошеній День соборності України. Ця подія дуже важлива для українців, адже, занадто довго український народ був позбавлений своєї власної держави, про яку так давно мріяв і за яку боровся.
    Трохименко Юля

    ВідповістиВидалити
  57. Соборність для україни - поняття дивне. Означає єдність, але чого з чим, чи кого з ким? З '19 до 2016 року зрозуміти і пояснити ніхто адекватно не може. Просте констатування фактів: об'єдналися і забулися. Політичне і ідеологічне понятття, як на мене. Реальності не набуло для України навіть через більш як 90 років. І, здається, не набуде в умовах сучасності.Нашому суспільству необхідно перейти від сліпого сприйняття тієї інформації, що не містить нічого цінного для народу. Не словом, а ділом. Це єдин шлях розвитку: менше говорити, більше робити доброго, не завжди глобального. Локальність в "моді". PS.Знаменитий ланцюг '90 року: Київ-Львів, Східніше Києва життя, певно, закінчилося: окремі делегації,звичайно, були присутні, але не було ніякої масовості і суспільної єдності .Чи,все таки, Схід мав свою позицію щодо розуміння соборності ще в 90-х роках?Питання для дискусії.

    ВідповістиВидалити
  58. Термін «соборність» у політологію прийшов з релігії, зберігши загальне значення «єдність в любові та вірі».
    22 січня в Україні вже традиційно відзначають День Соборності. У цей день у 1919 році на Софійській площі в Києві було проголошено Акт Злуки двох тодішніх українських держав в Українську народну республіку.

    ВідповістиВидалити
  59. Соборність — морально-філософський і соціальний принцип, фундаментальними положеннями якого є: відповідальність усіх за всіх, єдність індивідуального і загального, взаємне духовне збагачення і розвиток. 22 січня в Україні традиційно відзначають День Соборності.

    ВідповістиВидалити
  60. Соборність - це відновлення єдності розмежованого сусідніми державами народу та його земель.

    ВідповістиВидалити
  61. Соборність - поняття введене російським філософом А. С. Хомякова, розвиток в XIX ст. слов'янофілами, виведене спочатку з принципу кафоличності Церкви. Згодом, стало трактуватися значно ширше, охоплюючи весь уклад життя, комплекс морально-етичних норм всередині спільноти. Ці норми беззастережно засуджують індивідуалізм, прагнення окремої людини протиставити себе спільності "одновірців".

    ВідповістиВидалити
  62. Для мене слово "соборність"-це єдність територій, об'єднання окремих частин країни, що деякий час були окремо, заради розквіту власної держави, піднесення її на новий рівень розвитку. Споконвіку "соборність" була однією з найважливіших причин боротьби між різними державами за об'єднання своїх територій.
    Поняття соборність використовується в різних сферах-політичній, літературній, церковній, отже для кожного це слово означає дещо своє.

    ВідповістиВидалити
  63. Особисто для мене соборність-це єдність всіх етнічних земель, незалежно від політичних кордонів. Я вважаю, що не обов'язково знаходитись в межах однієї держави щоб бути разом зі своїм народом в важкі для нього часи.

    ВідповістиВидалити

  64. День соборності – це надзвичайно важливе державне свято, яке об’єднує всі куточки України в одну велику державу. День соборності України приурочений Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Ця визначна подія сталася двадцять другого січня тисяча дев’ятсот дев’ятнадцятого року.

    ВідповістиВидалити
  65. Особисто я не хочу бачити лідера країни на зразок Сталіна. Звичайно, країна стане більш розвинена в промисловому та воєнному плані, але цей розвиток однозначно буде здійснюватись за рахунок пониження рівня життя населення, яке буде працювати не заради своєї родини, а заради могучості країни

    ВідповістиВидалити
  66. Це питання дуже цiкаве,щодо правлiння людини на зразок Сталiна.Я вважаю,що було б непогано,якби нашою державою правила саме така людина.Бо в наш час"правителi"не дуже рiшучi.Вiн був жорстокий,але справедливий i всi рiшення завжди приймались вчасно i справедливо.Можливо хтось не згоден зi мною,та це моя думка.
    Отже,я згодна з нашими сучасниками.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. В Україні більше третини населення, а саме 37%, негативно ставляться до особистості Йосипа Сталіна. Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. Як повідомляється, про позитивне ставлення до Сталіна говорять 22% українських респондентів, байдуже ставляться до нього 28%. На питання про особисте ставлення до Сталіна 16% сказали, що ставляться до нього з повагою, 5% - з симпатією, 2% - із захопленням. Ворожість, роздратування, огиду і ненависть відчувають до цієї історичної особи однаково по 16%, страх - 8%. Щодо питання про бажання жити і працювати при такому керівникові країни відповіді розподілилися наступним чином: 53% впевнено не хотіли б жити при такому голові, як Сталін, 20% відповіли "вочевидь ні", в абсолютній меншості кількість бажаючих жити при такому лідерові (6%), "вочевидь так" відповіли 9% опитаних. Найбільше охочих жити при такому голові, як Сталін, на Сході - 26%, менше всього на Заході - 5%.
      Про особисті якості Сталіна респонденти відгукувалися так: 34% вважають його мудрим керівником, який привів СРСР до могутності і процвітання, не згодні з цим твердженням 47%. Жорстоким, нелюдським тираном, винним у знищенні мільйонів невинних людей, Сталіна вважають 74% населення, не згодні з цією тезою 13%. З твердженням, що наш народ не зможе обійтися без такого керівника, як Сталін, який прийде і наведе порядок, згодні 27% респондентів, незгодних 57%. Опитування проведене з 8 по 17 лютого 2013 року. Опитані 2032 респонденти, які проживають у всіх областях України (включаючи Київ) і в Криму за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3% для показників, близьких до 50%.

      Видалити
  67. Соборність - це єдина держава. Єдина Україна, а не її розділеність на частини як зараз. Маю надію, що все найближчим часом скінчиться і будемо жити в мирний час.

    ВідповістиВидалити
  68. Я не згодна з точкою зору більшості наших сучасників. Нехай за його правління СРСР і досягла значного успіху в промисловості, сільскому господарстві та у воєнній галузі,він приєднав нові території та мав великий вплив у країні, але це все далося великими жертвами з боку звичайного народу. Його постать в мене асоціюється передусім з масовими репресіями. Адже розквіт країни залежить від її народу, довіри до правителя. Хоча Сталін і вивів СРСР на міжнародний рівень, але за занадто велику ціну.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Наталія, а з вашої точки зору, те, що зараз відбувається в нашій країні репресіями назвати не можна? зарплати низькі, а ціни високі та з кожним днем все дорожчає, комунальні послуги вже давно за межею мінімальної зарплати, ціна на бензин постійно росте притому, що ціна на нафту у всьому світі знижується, країна знаходиться в стані війни, і для регулювання конфлікту нічого не приймають і так далі можна продовжувати дуже довго.
      Я не згодна з жодною тут думкою. Для того часу коли на чолі країни був Сталін, такий лідер був просто необхідний. Зараз Україні необхідний новий лідер, це безумовно. Але порівнювати лідерів того часу з сучасним або майбутнім не має сенсу. Світ не стоїть на місці, для цього часу не підійшли б будь які лідери минулого, адже на зміну всьому приходять нові технології, нові знання та вміння, та протягом всієї історії людство набуває досвіду та вчиться на помилках інших.
      Маю надію, що в недалекому майбутньому наша країна знайде свого лідера, який буде не схожий на жодного його попередника!

      Видалити
  69. Я не згоден з такою точною зору .Я не хочу бачити у керма своєї країни такого лідера, як Сталін . Я вважаю в наш час знадобився б цілеспрямований , рішучий ,мудрий і надійний керівник для нашої держави ,але ж ніяк не диктатор!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Так я згодна з Сергіем, бо є багато різних тверджень щодо данної особистості.Офіційно Радянський Союз тієї доби був землею миру, прогресу, гармонії та – що найважливіше – безмежної відданості самому Сталіну. Він був «батьком націй», «садівником людського щастя». Всюди висів його портрет.

      «Минуть століття, і майбутні покоління вважатимуть нас найщасливішими зі смертних, найуспішнішими з людей, бо ми жили у найкращому столітті, бо нам пощастило бачити Сталіна – нашого геніального лідера», – нахвалював один із радянських письменників.Тим часом історики з усього світу донині намагаються з’ясувати реальну історію цього «геніального лідера».Адже було багато як і корисного так і досить " страшного" болючого в часи його правління.

      Видалити
  70. На період перебування Сталіна при владі припадають: форсована індустріалізація СРСР та колективізація селянства; окупація прибалтійських країн, анексія Західної України і Західної Білорусі; перемога СРСР у Другій світовій війні із взяттям під контроль значної частини Східної Європи шляхом встановлення прокомуністичних маріонеткових режимів; перетворення СРСР на наддержаву із значним науковим, військовим і промисловим потенціалом, безпрецедентне посилення геополітичного впливу Радянського Союзу у світі та поділ світової спільноти на два табори, що ворогували між собою.

    ВідповістиВидалити
  71. Спочатку поговоримо про мінуси и плюси правління Сталіна . Якщо говорити про плюси то самі великі плюси будуть такими :
    1.створення шкіл (боротьба з неграмотністю)
    2.дослідження космосу
    3.запобіг об'єднання західних країн проти СРСР
    На мою думку це самі головні плюси а зараз про мінуси :
    1) політика великого терору:
    - Знищення інтелігенції
    - Знищення керівництва армії
    - Знищення наукової думки
    - Знищення людей віруючих
    - Знищення в сільській місцевості міцних господарників.
    А також потрібно підкреслити це : порушення прав людини - робочий день по 12-14 годин, оплата праці не грошима, а продуктами харчування низької якості та посилення розриву в рівні життя між робітниками і селянами і творчої та правлячої "еліти" .
    Отже на мою думку я не згоден с тими людьми які підтримують Сталіна . Хоча він и зробив багато успіхів в науці й дав людям знання але в цей час він зовсім не підходить на цю посаду .
    Артем Бондаренко

    ВідповістиВидалити
  72. Сьогодні, та й раніше постать Сталіна пов’язують з тираном. Та ніхто ще не заглянув у дійсні історичні документі, які підтверджують цю думку. Це все йде з першоджерел - документальних фільмів. Та і в них є автор, режисер і т.д.
    Можливо, нашій країні потрібен не Сталін, але людина з вольовим характером, не демократ. Наша ментальність ще не готова до європейської форми життя. Українське суспільство сьогодні складається на 50% з людей, які народилися і жили при Радянському союзі. Деяка частина впевнена, що за грощі можна все. І лише 20% тільки своєю наполеглевою працею здобувать "кусок хліба". Тому, на мою думку Україні потрібен сьогодні дійсний господар, який не говорить, як треба робити, а робить. Такий господар, про якого давно говорив Михайло Грушевський. І певні риси він повинен мати і Сталіна.

    ВідповістиВидалити
  73. "Сталина на вас нет" © Бабушка на скамейке у подезда
    Сейчас Сталина вспоминают больше как тирана и жестокого правителя. Но так же при правлении Сталина был порядок хоть и кровавый но порядок.Сталин весьма многими пожилыми людьми воспринимается как патриот-победитель, настоящий борец с коррупцией, воровством, бандитизмом, строитель великого государства.Лично моё мнение таково, если-бы Сталин пришол к власти сейчас это не привело к улучшению ситуации в стране, а только усугубило ситуацию на данный момент.Нам нужен достойный правитель но не думаю что по подобию сталина.

    ВідповістиВидалити
  74. «Когда я умру, на мою могилу нанесут много мусора, но ветер времени безжалостно сметет его.»(И. В. Сталин )
    Эти слова Сталина оказались прозорливые , действительно в наше время не хватает такого человека для правления нашим государством , каковым являлся Сталин.
    Сталин пошел на жестокие, кровожадные меры, но спас государство. Секрет его поведения можно раскрыть одним словом – Кавказ.
    Любой кавказец знает, что нужно для спасения его племени и его народа. В первую очередь, нужна крепкая семья, семейные кланы, где все заботятся друг о друге и защищают друг друга. Любой кавказец знает, что разрушение государства – это гибель народа, что безнравственное поведение женщины – это распад семьи.
    Сталин начал укреплять государство, восстанавливать институт семьи. Принял страну с сохой, а оставил с ядерными технологиями, бесплатным всеобщим среднем образованием, бесплатным высшем, бесплатной системой
    здравоохранения, выиграл тяжёлую войну и города отстроил. Всё чего лучшего добилась Советская власть, всё было заложено ещё при нём.
    А главное сам не воровал и другим не давал и деньги не выводил за кордон.
    Такие успехов не смог добиться не один политик мира, он совершил экономическое и социальное чудо.

    ВідповістиВидалити
  75. За правління Й. Сталіна відбулося дуже багато змін.. Зміни були як и в гарному напрямі, так и в поганому. Правління Сталіна супроводжувалося встановленням диктаторського режиму,порушенням прав і свобод людини. За деякими оцінками, Сталін - один із найжорстокіших диктаторів в історії людства. На мою думку - його політика жорстока, але діева. Я вважаю що його політика в наш час не потрібна. Тому що зараз такого терана не будуть терпіти і ніхто не буде поважати.

    ВідповістиВидалити
  76. Я можу сказати, що єдина причина встановлення до влади диктатора- неефективність демократичної політики. Звісно, в ХХІ столітті більше поширена демократія, практично кожна держава живе по демократичним канонам, враховуючи права людей та її обов'язок. Демократія - це влада народу. Тобто народ повинен брати участь у вирішенні долі своєї країни. Одним з головних завдань народу- є вибори президента. Вони повинні вибрати кандидата, який буде розуміти їх та виконувати певні вимоги. Якщо ця людина, наприклад, корупціонер, або чоловік, який виконує махінації, і це продовжується на протязі багатьох років, то звісно потрібен такий лідер, який викоренить це. Як на мене, то в скрутний для країни час не знайти кращого політичного діяча. Якщо подивитися на статистику бюджету СРСР, то при Й. Сталіну скарбниця збільшилася майже на 60%.Це геній, який практично подолав корубцію, а це головна проблема, яку ми не можемо подолати, тому виходить, що він нам потрібен? Перш ніж робити висновки потрібно довіритись цифрам та фактам. У виході з великої кризи кращого чиновника не знайти, а у нас така сама ситуація.
    Але є інше питання - чи не пережив він свій час? Відповідь на нього ми не дізнаємося до тих пір, поки не побачино це на практиці.
    Як на мене, то є і третє питання: чи готові ми жити при владі тирана, але згодом стати однією з багатших держав світу? Пропоную разом помудрувати над цим питанням. Ваші думки можете написати в коментарі

    ВідповістиВидалити
  77. Сталін - людина яка тримала владу в країна шляхом сили ,насилля , вбивств .Зробив велике піднесення СРСР ,але якою ціною .Людина яка на благо політики створила штучний Голодомор на території України.

    ВідповістиВидалити
  78. Ні, я не згодна, тому що Сталін на мій погляд не був взірцем для демократиї. Звичайно за часів правління Сталіна СРСР досяг економічного росту, але за це народ заплатив велику ціну, своїм життям.

    ВідповістиВидалити
  79. Якщо керівник нашої держави наведе порядок у країні ( доступні ціни, гідна заробітна платня, робочі місця, справедливе ставлення до всіх людей, незалежно від їхнього статусу, подолає корупцію, зробить доступні ціни на комунальні послуги і т.д.) то і нехай це буде керівник на зразок Сталіна. Бо нашій Україні не вистачає керівника – господаря, який так потрібен державі у цей час.

    ВідповістиВидалити
  80. Сталін, коротко кажучи - це особистість, за масштабом і оцінкою діяльності порівнянна тільки з ще одним правителем Росії - Петром I. Вони дуже схожі за жорсткими методами дії для досягнення цілей, по складним завданням, які їм доводилося вирішувати, і щодо участі в найтяжких війнах . І оцінка цих політичних діячів завжди була вкрай суперечливою: від поклоніння до ненависті.
    Особисто я частково підтримую його політику.

    ВідповістиВидалити
  81. "Деякі наші сучасники в Україні, інших країнах висловлюють бажання бачити на чолі країни лідера на зразок Сталіна. Чи Ви згодні з такою точкою зору?", - ні я не зовсім з цим згоден. Правління Сталіна - це диктатура. Ті часи були дуже жорстокими, було пролито багато крові. Можливо його спосіб правління і ефективний, але має дуже велику ціну, ціну людського життя. Ми живемо в часи демократії, тому в сучасному суспільстві, на мою думку, такий лідер, як Сталін не потрібен.

    ВідповістиВидалити
  82. Йосип Віссаріонович Сталін - одна з найбільш загадкових і таємничих особистостей в історії всього світу. Його приваблювала сама влада, крім іншого, як гра людськими життями. Глибоко знаючи людей і глибоко їх зневажаючи, Сталін до них ставився як до сирого матеріалу, з яким можна робити що завгодно, здійснюючи в історії якийсь задум своєї особистості і долі. Він був у власних очах єдиним актором-режисером, а сценою була вся країна і ширше - весь світ.

    ВідповістиВидалити
  83. На мій погляд, особистість Сталіна дуже цікава .Багато людей його засуджує, зневажає, на його совісті знищення міліонів людей.Такого забути неможливо.
    Але дечому нашим політикам у нього повчитись треба: двері директорських і міністерських кабінетів були розкриті для кожного. При цьому нікого не цікавили анкетні дані, характеристики з колишнього місця роботи, колишні заслуги і досвід. Все це було порожнім звуком. Людина перевірявся в конкретній справі. Якщо він справлявся з поставленим завданням, то залишався на високому посту на багато років.
    Купівельна спроможність рубля на продукти харчування перевершувала покупну спроможність американського долара в 1,58 рази. Саме за часів Сталіна в СРСР був введений 8-годинний робочий день, безкоштовну освіту, охорону здоров'я, практично безкоштовне житло, найдешевший в світі громадський транспорт. Після Світової війни Радянський Союз найперший в Європі скасував карткову систему. Навіть американці визнавали, що якщо СРСР буде розвиватися такими темпами, то до 1970 року виявиться в трійці найбільш розвинених країн світу.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Отже ми бачимо, що до такої історичної особистості досить різне ставлення, але все ж таки риси лідера,керівника дали великі результати розвитку держави.

      Видалити
  84. Я - "дитина незалежності"!
    Звісно, незалежність позитивно впливає на суспільство, кожен розуміє, що це його держава і він не є чиїмось васалом. До цієї теми прекрасно підходять слова з пісні відомого українського півця Андрія Кузьменка "Ти сам собі країна...", тобто ти незалежний, зі своїми правами і свободами, можеш керувати змінами в суспільстві, адже ти його невід'ємна складова. Але за 25 років ми так і не навчилися правильно розуміти сутність незалежності, адже в першу чергу це надбання наших предків і наше найголовніше завдання зберегти її, а не вестися на хизування інших держав. Той, хто збереже віру і вірність - ніколи не впаде до колін. Саме про це писав вище мною згаданий Андрій Кузьменко:
    "Не встидайся - то твоя земля
    Не встидайся - то Україна
    Добре там є де нас нема
    Стань для батька нормальним сином.."
    Ми самі повинні навести лад у себе, щоб уже наші діти гордилися нами.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дуже приємно, слова наших сучасників уже є частинка нашої незалежної історії України і Ви " діти незалежності" розумієте її глибокий зміст і значення.

      Видалити
  85. Однією з цікавих і вагомих історичних постатей для мене є Махатма Ганді – уособлення доброти, справедливості та скромності. Найбільше мене вражає його гуманна, ненасильницька ідеологія у боротьбі Індії з колоніальною політикою Великобританії. Також не залишає байдужим його аскетичне життя та простота існування, його антипропаганда релігійного та кастового поділу індійського суспільства. Саме через такі політичні та філософські погляди М.Ганді мав велику популярність серед народу.

    ВідповістиВидалити
  86. Двадцять п’ять років дороги позаду. Хороший привід і можливість робити висновки. Але нині це не самоціль. Адже висновки потрібні для того, що знати, куди рухатися далі. У 1991 році більше 90% громадян України підтвердили Акт проголошення незалежності України. У 2001 році кількість населення, яке б знову погодилося прийняти таке рішення, становила 51,3%, у 2011 році – 62,8%.Незалежність укріплюється не скільки зовнішніми атрибутами, стільки внутрішнім самовідчуттям кожного носія цієї незалежності. Формально народ є джерелом влади, але фактично не відчуває змоги і, часто, бажання бути цим джерелом. Пасивне суспільство – це загроза незалежності.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. На мою думку якби сьогодні провели опитування -" Ями розуміємо незалежність " то більшість людей нашої держави 90% підтримали пряме значення цього слова.

      Видалити

    2. Незалежність – це дуже важливий чинник для розвитку кожного суспільства. Ми «діти незалежності» - це дійсно так, незважаючи на досить молодий вік ми учні 10 класу це досить ясно розуміємо. Ми вчимо історію, працюємо з історичними джерелами та багато черпаємо знань з додаткових джерел, розуміємо, що наша молода держава пройшла довготривалий тернистий шлях до незалежності, але ці 25 років, це маленька крихта у морі, ще треба багато, що зробити та збудувати. Незалежність в моєму розумінні це рух вперед, це постійні позитивні зміни для народу, це суміш українських традицій та нових тенденцій розвитку. Незалежність це моя власна свобода та свобода думки, слова , свобода вільного вибору та переконань. Я довго думала над цим питанням, вела розмови з батьками, і дійшла висновку , що ми дійсно по різному розуміємо словосполучення «незалежна Україна», для мене це дійсно незалежна ,вільна держава, так про яку мріяв Б.Хмельницький,П.Дорошенко,І.Мазепа, М.С.Грушевський, В.К.Винниченко та інші. Вона народилася у боротьбі,яка нажаль йде і до сьогодні. Наша молода держава, така як і ми – молодь України, розуміємо , що ще багато треба зробити. Батьки розуміють «незалежність», як окрема, вільна держава, на яку ніякі інші країни не впливають.

      Видалити
  87. Першим і незаперечним плюсом незалежності є суверенність, тобто самостійність держави. Це означає, що держава має право самостійно формувати внутрішню та зовнішню політику, враховуючи виключно інтереси свого народу. І треба використовувати це право.
    Наш народ здобув право на власну історію.
    З’явилася власна потужна інформаційна сфера.
    Українська мова визнана єдиною державною мовою.
    Джерелом влади в Україні став народ, так записано й у Конституції. Це означає право самостійно обирати, безперешкодно контролювати та змінювати владу в державі.
    Найбільшим плюсом незалежності є те, що за ці років виросло нове демократичне покоління. Важливим завданням, яке виконує громадянське суспільство, є самоствердження нації, народу, країни як рівноправного партнера на міжнародній арені. Країна сприймається у світовому просторі, насамперед, не завдяки її розміру, територіальному розташуванню, геополітичному чи виробничо - промисловому потенціалу, а завдяки тому, на основі яких моральних і громадянських цінностей відбувається розвиток національної культури і демократичного самоврядування. Сучасному українському суспільству бракує трьох “п”: патріотизму, порядності та професіоналізму.

    ВідповістиВидалити
  88. Український народ подолав великий шлях. Все своє життя українці хотіли свою незалежну, суверенну державу. 24 серпня 1991 року Україна стає незалежною державою, а ми тепер - діти незалежності. Це означає, що український народ дуже сильний, і він завжди буде йти до своєї мити, завжди буде боротися і переможе. Уже 25 років Україна є суверенною державою. Незалежність - це свобода, а свобода в житті - найголовніше, ми повинні цінити її та не втратити.

    ВідповістиВидалити
  89. Все життя український народ боровся за свою свободу та незалежність.І нарешті 24 серпня 1991 року було прийнято Акт проголошення незалежності України.Разом з незалежністю,Україна отримала неподільність та недоторканність.І ось нарешті прийшов той час коли українці обрали нового лідера-Леоніда Макаровича Кравчука,який повинен був керувати державою і вивести її на новий рівень розвитку,що він власне і намагався зробити,але як говорять: "Яке суспільство — таке і держава."Суспільство — це складний соціальний організм, продукт взаємодії людей, визначена організація їхнього життя, зв'язане насамперед з виробництвом, обміном і споживанням життєвих благ. З кожним новим правителем наша Батьківщина занепадала і на данний момент вона перебуває на такому переломному моменті,що кожен наступний крок може стати фатальним для подальшої долі України та українського народу. На данний момент політичну систему нашого суспільства утворять різноманітні організації, інститути, заснування боротьби за владу, за її утримання, використання, організацію і функціонування.Головними політичними об'єднаннями боротьби за владу й утримання влади в сучасному суспільстві виступають політичні партії. Формування таких організацій спрощує виявлення інтересів різних груп населення, пошук лідерів, здатних утілювати волю громадян у життя.Але в наш час люди думають лише про себе,про своє збагачення,а доля інших нікого не цікавить.Сучасні лідери держави до того занедбали власну землю,що виставили її на міжнародне висміювання,а самі розкрадають народні надбання.

    ВідповістиВидалити
  90. Що таке насамперед незалежність - це відчуття самоповаги , можливість реалізувати свої здібності та плани. Незалежність країни -це і наша особиста незалежність , тож кожен грамадянин країни повинен будувати розвинене громадянське суспільство.Інакше народ не буде вільним і не залежним.Моя думка , що мало хто в нас час приймає участь для створення дійсно НЕЗАЛЕЖНОЇ КРАЇНИ .Так мало хто розуміє , що таке незалежність.Для нашої країни незалежність це великий крок та новий етап в історії . Незалежність для суспільства -можливість побудувати своє життя на краще та створити велику світову державу.Я вірю що так і буде , потрібен час.

    ВідповістиВидалити
  91. Ми повинні розуміти , що таке незалежність держави.
    Незалежність означає свободу і відповідальність. За часів залежності власник, роботодавець відповідав за життя своїх робітників. Тобто, в такому положенні самі робітники не несли відповідальності за самих себе. Це мислення закладалося століттями. Тому потрібно приготуватися до нових відносин і відповідальності в умовах незалежності. Є приклади країн, де рівень життя після прийняття незалежності різко впав, і люди стали бігти в інші землі.
    Незалежність вимагає набагато вищого порядку дисципліни, ніж та, яка була при рабських відносинах. Позитивний результат незалежності для нас можливий тільки при нашому благородному, відповідному відношенні до нової незалежної порядку.
    Що особисто для громадянина України означає незалежність?
    Усвідомлення свого громадянства, що я можу зробити для країни і як вплинути на процеси розвитку країни. Жити в незалежній країні набагато важче, відповідальніше. Кожен - особистість. Громадяни повинні бути в змозі бути відповідальними за своє життя. Тоді потрібно не жити, сподіваючись на пільги від держави, а самим досягати всього, що він хоче.
    Незалежність має на увазі відмову від певних зручностей, від порабощающих благ ворога. Адже поневолення іноді приходить через зручні речі.

    ВідповістиВидалити
  92. За те, щоб бути незалежними і вільними на своїй землі український народ століттями платив і продовжує платити своїми життями.
    cправжня незалежність будь-якої держави здобувається її народом у важкій боротьбі. І тільки тоді вона бережеться та цінується наступними поколіннями.
    Замість поступу, ми швидко зростаємо, а за якийсь час падаємо в кризу і застигаємо у нижній точці. За останні 25 років таке сталося з нами вже кілька разів.
    Ми отримали омріяну самостійність, але що з нею робити, так на той час і не вирішили. Чи жити так, як жили, чи щось міняти, чи те й інше разом? Люди пишалися тим, що стали свідками великого кроку в розвитку України: набуття самостійності.
    І хто ж тоді знав, що ця гордість з роками сховається десь глибоко всередині, а назовні вийдуть зовсім інші почуття: невдоволеність існуючою дійсністю, невпевненість у завтрашньому дні.Нам доводиться тепер ламати віковічні стереотипи, вчитися відчувати себе українцями, громадянами незалежної держави, вчитися пишатися своєю Батьківщиною, навіть якщо вона поки що не така процвітаюча, як інші держави світу. Це нам треба буде збудувати прекрасне суспільство майбутнього.

    ВідповістиВидалити
  93. День Незале́жності Украї́ни — державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою створення держави Україна в її сучасному вигляді.
    Незалежність — вибір усього українського народу, який одностайно вирішв йти власним шляхом у розбудові держави. Фундаментальний принцип цього вибору — усвідомлення спільних цінностей та майбутнього для всіх громадян України. Саме відчуття впевненості у завтрашньому дні, розуміння, що забезпечення всіх базових матеріальних, особистих, політичних, соціальних, духовних і культурних потреб залежить від незалежної України — об'єднує український народ для досягнення загальних завдань і цілей.
    Тому можна сказати, що "Люди – найбільша цінність незалежної України".
    Саме у День Незалежності ми розуміємо, що духовний та економічний потенціал регіону, нашої держави забезпечують талановиті, працьовиті люди. Хочеться подякувати кожному працівникові, кожному спілчанину за сумлінну працю у цехах підприємств, у сільському господарстві, у закладах освіти, охорони здоров'я, культури, торгівлі, споживчої кооперації. Саме працівники, кожен на своєму робочому місці, є найбільшою цінністю нашої незалежної країни. Вірю, що спільними зусиллями ми збережемо мир і спокій, збудуємо квітучу, заможну державу.

    ВідповістиВидалити
  94. Я не хотіла б бачити на чолі нашої країни лідера на зразок Сталіна. Звичайно в часи його правління було багато корисного, але і досить болючого. На мою думку, на чолі держави повинна стояти людина мудра, цілеспрямована, рішуча, а ніяк не диктатор.

    ВідповістиВидалити
  95. Мабуть, найскладнішим періодом в житті кожного учня є саме екзамен, а тим більше екзамен, який, можливо, вирішує наше майбутнє. Тому моє ставлення до ЗНО можно оцінювати, як "валидольне", трішки нервозне, але це було до того, як я сів за учнівську парту і отримав завдання. Я повністю зосередився на роботі. Багато питань були мені знайомі. Зараз з нетерпінням чекаю офіційних результатів.
    Бажаю десятикласникам добре готуватися та головне - нізащо не нервувати.

    ВідповістиВидалити
  96. Вітаю всіх з проходжденням ЗНО з історії!
    Цього року ЗНО було зрозуміле та не складне. Особисто для мене складнішими були завдання XX-ХХI століття. Історія від найдавніших часів до кінця ХIХ століття взагалі приємно здивувала. Але все ж таки були питання на які я відповіді не знав. Єдине, що засмутило, так це питання про Закон України "Про військово-цивільні адміністрації" 2015 року, такого я не чекав. А взагалі, загальне враження від ЗНО позитивне.
    Чекаємо результатів! Всім гарних балів! :)

    ВідповістиВидалити
  97. Вот и позади зно по истории) Все прошло нормально, времени всем на все хватило. Действительно порадовали вопросы по древней итории. Впечатления приятные)

    ВідповістиВидалити
  98. Мені ЗНО з історії дуже сподобалося! Особливо завдання з другої частини. Все пройшло чудово😊

    ВідповістиВидалити
  99. Ну от і все...Час дзвенить для останнім дзвоником, який своїми звуковими хвилями вказує нам шлях в майбутнє. Навіть не віриться, що пройшло вже аж 11 років. Закінчення школи і разом з цим набуття середньої освіти - це перший крок в житті, який, як на мене, є одним з найсерйозніших і неоціненних. Важливая подія, що робить всих одинадцятикласників дорослими.
    На останок хочеться сказати слова-настанови школярам, які ще будуть отримувати знання в стінах шкіл: найголовніше - це навчання, це той скарб, який неможливо викрасти, загубити чи продати, це та перлина, яка завжди буде сяяти незгасаючим вогнем.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Любіть школу, прийде час і ви будете сумувати за нею. Шкільні роки - це найкращий період в житті людини :)

      Видалити
  100. Бажаю всім успіхів в навчанні та на олімпіадах .

    ВідповістиВидалити
  101. Завдання вчителя-філолога полягає в тому,щоб розтлумачити дітям значення слова "незалежність".Безперечно, для цього є тлумачні словники та важливо також, які пріорітети в цьому сенсі визначає для себе наставник. Формування світогляду майбутніх поколінь - "дітей незалежності"-повинно полягати у поглибленому знанні свого роду, в усвідомленні особистої ролі кожного в розвитку науки, культури, політичному і громадському житті. Незалежність вбачаю в тому, що маю впевнені переконання у правильності своїх дій - навчати дітей любити рідну мову, шанувати своїх геніїв, пишатися тим, що українець. Я відношусь до покоління, у якого виховання радянською системою поєдналося з часами незалежної країни 50% на 50%. Зараз піднімається зовсім нова незалежна генерація, спілкуючись з якою відчуваєш, що сучасні діти інколи мудріші від нас. Це є приводом для радості, бо діти переростають своїх вчителів. Виховується нове покоління незалежної держави, бо зростає у сучасному інформаційному просторі. Цього вимагає час.Шкода лише, що зараз все частіше чуєш фразу про те, що суспільство "рухається без змін, а змінюється без руху".

    ВідповістиВидалити
  102. ...за ті лани широкополі...
    ...за видатний митців...
    ...за людей найкращих в світі...
    ...за те, що вона є...
    ...за те, що я в ній є!

    ВідповістиВидалити
  103. Ми любимо нашу державу, нашу Україну за все, за радість кожного дня, за веселку, за дощі, за тепле та пекуче сонце, за те , що тут мої батьки і стежка до рідного дому , за те що є змога жити , вчитеся , дружити та кохати ,за чисте небо...

    ВідповістиВидалити
  104. За джерельну воду, котру ми п'ємо, за моїх батьків, моє натхнення.
    За те, що вона дає відчуття впевненості в майбутньому, адже на рідній стороні завжди легше знаходити відповіді на питання, які невтомно задає життя, бо, як то кажуть, вдома й стіни допоможуть.
    Україна найбільш відкрита й толерантна країна. Вам ніколи ні словом,ні ділом не покажуть, що Ви чужий. Чотири рази вона виборювала звання найсильнішої нації планети.
    За нашу рідну мову солов'їну, яка, напевно, єдина має стільки нюансів, але, разом з тим, посідає друге місце за милозвучністю. Вона займає в нашій душі вогонь розуміння єдності, державності, культурної спадщини. І скільки спроб було витіснити, русифікувати, стерти її з пам'яті, але вона незнищенна, вона була, є і буде, бо її вогонь підтримують і не дають згасити палкі серця патріотів. Тож спілкуймося рідною мовою, аби завше залишатися у свідомості.
    І наостанок, державу люблять не за щось, а всупереч всьому. Саме випробування показують справжніх патріотів і взагалі їх наявність.

    "Можна все на світі вибирати сину,
    Вибрати не можна тільки Батьківщину"

    ВідповістиВидалити
  105. Моя держава найкраща в світі, бо тут слов'яни кров'ю державу будували, захищали козаки вогнем і мечем, будували вільну Україну наші пращури, ворогів виглаи у 1943-1944 роках, це священа земля , це земля моїх предків, тому найкраща і наймиліша. І я щасливий, що народився саме на Україні. Я шаную і люблю свою країну і з гордістю можу сказати: "Я - українець!"

    ВідповістиВидалити
  106. — Нашу рідну Україну
    Люблю дуже, дуже!

    — З Україною нікого
    В світі не боюся.
    І щоранку я до Бога
    За неї молюся.

    Щоб була щаслива, дуже,
    Щоб була багата.
    Я люблю її так дуже,
    Як маму і тата.
    О. Лупій

    ВідповістиВидалити
  107. Я - українка, розумію це не тільки розумом,щей серцем відчуваю .
    Тут вперше зазирнула в такі глибокі рідні материні очі,доторкнулась батьківської мужньої долоні,відчула легкий подих вітру,зустріла свій перший світанок,босими ногами торкнулась ніжних перлів роси,вперше закохалась.....і не просто закохалась ,а навіки полюбила рідну землю. За те, що я тут народилась і тут живу, за те, що це земля моїх предків, за те, що тут живуть хороші, добрі люди, за природу, якої не зустрінеш ніде, за те, що у нас моря глибокі, чорноземи родючі, у нас найкрасивіші у світі дівчата і найсильніші у світі чоловіки.

    ВідповістиВидалити
  108. Історія України як наука є одним із найважливіших інструментів впливу на суспільство. "Хто не знає свого минулого, той не має майбутнього" - ця фраза давно стала крилатою. Людині потрібне достойне майбутнє, але, щоб уникнути грубих помилок, наприклад, у керуванні державою чи в медичних досягненнях,треба обов"язково вивчити та проаналізувати історичні дані. Тільки в цьому випадку наші сподівання виправдаються.

    ВідповістиВидалити
  109. В сьогоденнні історія України як наука є важливим інструментом впливу на суспільство. Людина, яка не знає нічого з історії свого народу, країни, "випадає" з цього колективу і стає абсолютно беззахисною проти маніпуляції. Необхідно розуміти і відчувати людині зв'язок з історією.

    ВідповістиВидалити
  110. Усі етапи багатовікової історії України пронизані ідеєю боротьби народу за справедливість та власну незалежність. Суспільство сьогодення є досить невизначеним в орієнтирах подальшого розвитку і, нажаль, більшість його членів є «змаркунтілими». Відсутність генеральної ідеї нації, незнання витоків власної держави та нерозуміння причинно-наслідкових зв’язків минулого і теперішнього пов’язане, насамперед, із незнанням або неповним розумінням закономірностей перебігу історичних події. У тих умовах, в яких знаходиться Україна зараз, незнання історії – злочин перед майбутнім і власним сумлінням. Історія України як фундаментальна наука, базис суспільного розвитку та каталізатор формування національної ідеї має бути об’єктивно обґрунтованим інструментом впливу не лише на покоління, яке виховується в закладах освіти, а й на інших, більш зрілих та освічених членів суспільства. Лише знання історії своєї країни, реальної і не заполітизованої, написаної не на «замовлення» відповідно до потреб окремих прошарків чи особистостей, може пояснити багато явищ сьогодення, вберегти від помилок минулого та забезпечити перманентний поступ країни, зміцнити її національну безпеку та закласти основу для визнання та сприйняття України у міжнародному просторі як самодостатньої, незалежної та розвиненої країни.

    ВідповістиВидалити

  111. Світогляд людини формується під впливом емоцій та інформації. Подаючи певну інформацію, ми отримуємо відповідні емоції. Це просто таки ідеальний важіль на суспільство.

    Немає незалежних людей, всі ми від чогось залежимо.
    Люди, які не мають власної думки залежать саме від інформації. І чим вона неймовірніша, тим краще поглинається нашим любим, деградаційним суспільством.
    Напевно, це пропаща справа копатися й намагатися зрозуміти їхню психологію, а, може, самонадійно розмірковувати про чиюсь залежність, не задумуючись про власну.
    На цьому, як на мене, і грунтується весь механізм впливу: одні піддаються по-одному, інші - по-іншому.
    Хтось сліпо вірить, що немає ні їхньої культури, ні нації, і їх "вообще здесь не стояло".
    Хтось, обурений такою недалекістю, проявляє надмірну агресію.
    І, як наслідок, - напружена ситуація серед населення. "Скляноокий брехливий звір розколов міліон родин". А що змінилося, точніше, що залишилося?

    І все знову повертається до інформації. Той, хто володіє інформацією, той володіє світом. Тож будьте хазяїном ситуації, хазяїном свого життя, в кінці кінців. До такого бажаного для кожної людини звання стоїть всього навсього її минуле, її історія. Історію треба знати, вивчати, аби творити сучасне й майбутнє, не повторюючи помилок попередників. У цьому й полягає мудрість історії. А історія українського народу була від самого початку надто кривавою.

    ВідповістиВидалити
  112. Відомий філософ доби Відродження сказав: «Рослина без коріння всихає, людина без минулого не живе».
    Знання історії - це духовна сила кожного громадянина, яка здатна вивести людину із темряви. Лише маючи таку силу, український народ зможе протистояти поневоленню й відстоювати своє право на незалежність. 

    ВідповістиВидалити
  113. Сучасний світ переживає, на мою думку, однин з найскладніших періодів в істроії, адже йде суцільна баталія інтересів. В суспільстві винайдено безліч засобів впливу, як один із них можна використовувати матеріали з історії. Але тут ми маємо проблему в іншому: де правда, а де написане суцільним людським вимислом. Як на мене, і той і інший прийом є дуже ефективним, адже людина завджи прислухується до того, як жили її предки багато років тому.
    Зрозумівши це у нас виникає інша проблема(питання): як розрізнити, що є брехня, а що дійсно правдива інформація? Не погодитися з цим важко, адже реально 1 метод дуже часто застосовується в сформованому зараз сустпільстві і майже більша половина населення вірить це, тому можна сформувати ще одне досить важливе запитання: як протистояти цьому? В першу чергу бути досить освіченим, аби розрізняти або навіть фільтрувати отриману інофрмацію; перевіряти в достовірних джерелах; орієнтуватися в часі взагалом.
    Отже, історія є досить вагомим фактором впливу, її поняття несе в собі чимало відповідей на різні запитання, так само як і самих запитань, але найголовнішим її завданням є запис подій, розумунь, які в подальшому вже використають, можливо, як нагадування комусь його сустності, або як брехливий факт, що застосовуэться заради власної користы.

    ВідповістиВидалити
  114. На мою думку, в старшій школі учні повинні більше розмовляти на уроках, виконувати більше усних завданнь, а не письмових.

    ВідповістиВидалити
  115. Досягнення незалежності нашої держави за 25 років, насамперед я асоціюю з такими подіями , як проголошення і збереження державної незалежності.Важливими досягненнями, є також підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом і зростання рівня національної свідомості, патріотизму та формування політичної нації в Україні.Серед подій, які вирішальною мірою визначили напрямок розвитку України є Помаранчева революція та ухвалення Декларації про державний суверенітет і проголошення Незалежності України.

    ВідповістиВидалити
  116. Здобуття незалежності України в 1991 році - логічний наслідок визвольної боротьби українського народу за свою незалежність і можливість самовизначитися. Якщо пов'язати з конкретною подією, то, на мою думку(яка співпадає з більшістю поглядів сучасних істориків, державотворців), українська революція і боротьба за незалежність розпочалася в 1917 році зі становлення УЦР та закінчилася в 1990-1992 рр. прийняттям Декларації про держсуверенітет, Акту проголошенням незалежності та визнання Президентом УНР в екзилі Української держави правонаступнецею УНР.

    ВідповістиВидалити
  117. Привіт всім! Я асоціюю досягнення нашої держави за 25 років незалежності с такими подіями:
    Політика та суспільство
    Проголошення незалежності України – шлях, що пройшов український народ від Декларації про Державний суверенітет (16 липня 1990 року) до проголошення незалежності держави, що отримала офіційну назву — Україна, проголошення Акта її Незалежності (24 серпня1991 року), підтвердження цих законодавчих рішень на Всеукраїнському референдумі з обранням Президента України.
    Було встановлено демократію у найширшому розумінні. Це – чесні, справедливі вибори, досягненню яких сприяла Помаранчева революція у 2004 році. Незважаючи на недоліки української системи у сфері грошей і корупції, що не припиняється, Україна належить до сім’ї демократій.
    Культура
    Україна за останні 25 років двічі виграла Євробачення. Руслана у 2004-му, Джамала у 2016.
    Американське видання The New York Times назвало українську вишиванку світовим трендом літа 2016. Журналісти The New York Times пишуть, що моду на вишиту сорочку ввели українці, які проживають у Нью-Йорку, Світлана Головченко і Роберт Міщенко, дизайнери, які у своїй колекції використали мотив української вишивки. Ще минулого року “біблія” світової моди американський Vogue опублікував статтю, в якій назвав українську вишиванку одним з головних трендів сезону. Не втрачає популярності українська вишивка й нині. Українські національні візерунки підкорили смаки модельєрів та змусили світових зірок одягнути вишиванку.
    Спорт
    За 25 років українські спортсмени завоювали 133 нагороди Олімпійських ігор, а світові рекорди легкоатлетів Сергія Бубки та Інеси Кравець, яка згодом у 1995 році стала чемпіонкою світу, і досі не можуть побити.

    ВідповістиВидалити