11 клас

Питання до обговорення:

***

Як приймали Конституцію України вночі 28 червня 1996року?

***

Визначте основні напрями політики М.Хрущова.
***

Визначте сучасні взаємовідносини України та Німеччини.

***
Що мав на увазі  Й. Сталін говорячи: « У радянській армії  треба мати більше сміливості , щоб відступити, аніж наступати»?

***

                                                                                       

Яку роль у сучасному світі виконує ООН? Чи може ця організація запобігти виникненню конфліктів, принити їх, надати суттєву допомогу народам,які їх потребують?

***

Президент СРСР в 1990 році отримав Нобілевську премію миру.Поясніть чому саме він її отримав?
***
Які країни в першу чергу та чому саме вони привітали становлення незалежної дежави України?

***

Які були досягнення спортсменів УРСР в олімпіаді 
1980 року?

*** 
Назвіть причини та наслідки розпаду СРСР?

 ***
Що символізував " живий ланцюг" утворений 21 січня 1990 року?




***
 
Чому восьма п’ятирічка називається  «золотою»?
***



***
Обгрунтуйте або заперечте твердження: " Шістдесятники не боролися з радянським ладом, а бажали  реформувати його, покращити".

В чому виявилися досягнення українських вчених у розвитку космонавтики УРСР в 60 - 70 роках?

Візьміть інтерв’ю у своїх родичів чи сусідів щодо політики М. С. Хрущова та прокоментуйте їх слова?

                            


-Візьміть інтерв’ю у своїх родичів чи сусідів щодо політики М. С. Хрущова та прокоментуйте їх слова?

Із книги С. Хрущова «Пенсіонер союзного значення» про діяльність М. Хрущова (50–60-ті роки XX ст.)

«Батько розумів, як я неодноразово чув від нього в той час, що стара система управління народним господарством, розрахунок на голий ентузіазм  робітничого класу, лозунг «Наздогнати і перегнати Америку» нічого уже не дають і дати не зможуть. Він шукав економічну схему, здатну забезпечити функціонування господарського механізму безокриків зверху. Проте реальних результатів, як і раніше, не було. Одне він знав напевне: без матеріальної зацікавленості трударя нічого не вийде.
Кожний новий крок не тільки наштовхувася на приховану опозицію з боку колег-ідеологів і вчених-економістів, слід було здолати спротив всередині самого себе. Адже ринок, конкуренція, прибуток були засуджені ще в 20-х роках, коли було заявлено, що це прямий шлях до реставрації капіталізму».
Запитання
Прокоментуйте цей уривок. Чи погоджуєтесь ви з автором?


***


                                 http://osvita.ua/test/program_zno/1006/

                        ДО ВАШОЇ УВАГИ ПРОПОНУЄТЬСЯ ДОВІДНИК ВУЗІВ 

de                    /http://osvita.ua/vnz/guide/

***:



                                                   ***

                                   Питання до обговорення:

Дайте визначення терміну "холодна війна". Які причини привели до її виникнення?Визначте наслідки війни?

***

                       Що мали на увазі видатні особистості в історії:

1.Політика - це не точна наука.( О. фон Бісмарк)

2.Велика політика - це лише здоровий глузд, який  використовується стосовно великих справ.( Наполеон І)

3.Кажуть, що політика  -  друга найдавніша професія. Проте, я прийшов до висновку, що у неї набагато більше спільного з першою.( Р.Рейган)

4.У політиці доводиться зраджувати свою країну або своїх виборців. Я надаю перевагу другому.( Ш. де Голль)

5.Не варто починати займатися політикою,якщо у вас немає товстої шкіри, як у носорога.( Ф.Рузвельт)

6.Політика - так само захоплююча, як війна. Проте набагато небезпечніша. На війні вас можуть вбити один раз, у політиці - безліч разів.( В.Черчілль)

***

До 16 листопада висловіть власну оцінку щодо наступних питань:

1.Українсько - американські відносини в 90-х роках XXI ст.?
2.В чому ми бачимо прогрес розвитку нашого суспільства?

79 коментарів:

  1. Прогрес розвитку нашого суспільства ми можемо побачити в розвитку різних сфер науки,оскільки люди повинні співпрацювати, для цього потрібно порозумітися, як мінімум. Відносини між людьми сильно впливають на розвиток цього ж суспільства. І я вважаю, що суспільсво повинно розвиватися, бо якщо немає розвитку, то можливий занепад цього суспільства.
    Сергій Теряєв.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Якщо відносини між людьми мають досить вагомий вплив на суспільство, то доведи на прикладі , можна конкретизувати більш докладніше яким же чином?

      Видалити
  2. Нажаль у світі ми можемо спостерігати тільки прогрес ІТ-технологій. Так як ми почали більше розуміти комп’ютер, аніж один одного. Таким чином у світі відбуваються безжальні війни і скоріше за все до їхнього вирішення дійдуть ще не швидко... Але прогрес у світі іноваційних технологій настільки великий,що ми почали розуміти машини, сьогодні вони вже можуть показувати навіть емоції. Але чи потрібно це все? Чи не вичерпає людина саму себе ? Над цим потрібно замислуватись кожної хвилини, адже це глобальна проблема, яка покаже себе за через якісь 10, або 20 років.
    Аби не допустити краху людського суспільства ми повинні зрозуміти один одного, ажде на цьому формується довіру і розуміння один до одного. Якщо ми це виконаємо, то можна буде говорити про глобальний розвиток людини не як "Бога робота", а як про самовдосконалену людину, яка може формувати прийнятне суспільство для життя і для свого ж розвитку.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Досить цікаві думки, а в чому ми можемо побачити крах людства в конкретному вимиранні людей як раси чи розпаду людського суспільства як людської організації.

      Видалити
    2. Автор видалив цей коментар.

      Видалити
    3. Я вважаю, що розпад людського суспільства і є крахом. Адже люди формуються на тому, що розуміють один одного, це збалансований механізм, який люди формували віками. Розуміння і є та незалежна риса людей. У своїй доповіді я зауважую, що якщо люди вийдуть зі стану розуміння, то скоріше за все буде неминучий розпад, розпад всього суспільства, який я називаю - крахом.

      Видалити
  3. 1.
    Важливим фактором , який сприяє повнішній реалізації потенціалу співробництва України та США , залишається присутність на території США чисельності української громади - понад 900 тис. амереканців українського походження . У зв'язку з цим , приорітетом для Української держави залишається зміцнення стосунків с США які сприяють для забеспечення їхніх відносин . З цього можно зробити висновок , що не дивлячись на сучасні події США піддержують Україну .
    2.
    Із розглянутих раніше положень можна зробити висновки , що у всіх країнах відбулися великі відкриття в науцї та технічних сферах . Сьогодні світовий ринок високих технологій становить приблизно 2 трильйони доларів, з яких на США припадає 39 %, Японію — 30 %, Німеччину — 16 %. У світі на одного вченого припадає 10 менеджерів, які відбирають перспективні науково-техніч­ні досягнення, своєчасно патентують винаходи, займаються просуванням наукомістких товарів на ринок. У нашій країні на 10 вче­них припадає лише один менеджер. Результатом інноваційної діяльності є інтелектуальний продукт, без якого неможливо створити конкурентоспроможне виробництво та продукцію. Тому найважливішою економічною метою передових компаній і країн є підтримання здатності національної економіки до інноваційного розвитку й ефективного використання найновіших технологій. Вже сьогодні ми бачимо , що прогрес дійшов до максимального значення в житті людства . (А.Бондаренко)

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Щодо відповіді на друге питання.В нашій країні досить багато вчених, творчої молоді та науокового потенціалу, але чомусь більшість даних умів " віддікає" з країни і тому говорити, що ми маємо багато вчених ,що працюють на благо України досить важко.

      Видалити
    2. Якщо говорити про сучасний стан України то можно сказати , що всі йдуть туди де гарно розвинена країна . Я не хочу сказати цим , що в нашій країні ніхто не хоче нових відкриттів або іншого , а на мою думку заважає готовність країни до нових відкриттів тому , що в цей час є дуже багато важливіших питань .

      Видалити
  4. Україну, як незалежну державу США визнала 26 грудня 1991 року. Дипломатичні відносини почалися ж 3 січня 1992 року.
    Нульовою точкою відліку українсько-американських відносин вважають промову Дж. Буша 1 серпня 1991р у Києві. Він підтримав уряд СРСР, що для України було дуже поганим знаком. Так було і у 2001-2002 роках, Дж. Буш-молодший проявив жосткість щодо України і нормалізував відносини з Росією. С 2008 року команда Барака Обами проводить ревізію відносин США із зарубіжними країнами, українсько-американські відносини покращилися. 22 липня 2009 року був робочий візит Віце-президента США Джозефа Байдена. Було створено Українсько-Американську Комісію. Коли до влади прийшом Віктор Янукович, українсько-американські відносини знову погіршилися. 22 вересня 2012 року Сенат США схвалил резолюцію №446 - засудження дії адміністрації В. Януковича.
    Незважаючи на всі ті події, зарас відносини США і України більш стабільні. США допомагає Україні матеріально і підтримує її ідеї.
    Станіслав Заїченко

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Фактичний матеріал висвітлив досить добре, а яка твоя власне точку зору на україно - американські відносини ,зауважу в 90-х роках?

      Видалити
    2. На мою думку україно-американські відносини дуже важливі для України. США перша країна в світі, а мати потужного приятеля краще, ніж зробити його ворогом. Як я вже зауважив, США також може допомогти і матеріально, та підтримати в важкий час.

      Видалити
  5. Зовнішньополітичні відносини України і США починаються лише в кінці ХХ ст. Це стало можливе після розпаду Радянського Союзу в 1991 році. Майже всі країни Альянсу поспішали розвинути дружні відносини з країнами пострадянського простору.
    Перший договір у цих відносинах був підписаний у 1992 році., він свідчив про початок партнерства двох держав, представителем від України був її тодішній Президент Леонід Кравчук.
    У 1994 р. відбулася не менш важлива подія для українського народу – БУДАПЕШТСЬКИЙ МЕМОРАНДУМ. 5 грудня у столиці Угорщини був підписаний документ між 4 державами: США, Великою Британією, Росією і Україною. Він передбачав відмову України від ядерної зброї та вихід зі списку «Ядерних держав». В обмін на це «країни гаранти» повинні поважати територіальні, культурні цінності України, тобто підтримувати її у випадку війни та не зазіхатися на її території. Також тримати дружні відносини.
    Початок ХХІ ст. став не дуже сприятливим для України. Американський сенат на чолі з Дж. Бушом мл. відмовив Україні у її прагненні вступу в НАТО. Сказавши, що Україна ще не готова до такої співпраці. Але український уряд не зупинився на півшляху і до сьогодні має прагнення вступити до Альянсу.
    20 грудня 2008 року була підписана « Хартія про стратегічне партнерство України і США» . Представником України був її Президент Віктор Ющенко, з боку США Джорж Буш мл. Цей договір мав велике значення для подальших відносин цих держав. Він мав багато пунктів, деякі з них я запишу:
    • Підтримка суверенітету, незалежності, територіальної цілісності й непорушності кордонів одне одного складає основу двосторонніх відносин;
    • Співробітництво у сфері оборони та безпеки;
    • Економічне, торговельне та енергетичне співробітництво;
    • Зміцнення демократії(тобто країни повинні були підтримувати тільки демократію);
    • Активізація контактів між людьми та культурних обмінів.
    У 2008 році на місце президента США був обраний Барак Обама. В цей час в Україні також був переобраний президент, ним став Віктор Янукович. Сенат США дав обіцянку підтримувати всі рішення української влади. З приходом економічної кризи в 2010 році, науковці Вашингтонського інституту розробили для України діючий план виходу з неї.А також був наданий кредит МВФ у розмірі 123 млн. для роботи цього плану.
    Зараз 2015 рік, а відносини України та США є такими ж міцними. Американський уряд надає допомогу Україні навіть у важкий час. Разом з МВФ розробляє ефективний план для виходу з нашої кризи. Ці стосунки уже довгих час є міцними, і я вважаю, що вони такими будуть і надалі, бо в України і США єдиний шлях , шлях, який веде у демократичне майбутнє.
    Максим Гребень.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Фактичний матеріал висвітлив досить добре, а яка твоя власне точку зору на україно - американські відносини ,зауважу в 90-х роках?

      Видалити
    2. Як на мене, то відносини України і США в 90-х роках були вельми оптимістичні. Багатообіцяючою була подія в 1994 році, а точніше Будапештська угода. Я вважаю, що потрібно було надати Україні членство в НАТО, так як вона зробила великий внесок у політичне життя світу кінця ХХ ст.(відмова від ядерної зброї). Можливо, такі б дії були більш правильними і в подальшому не призвели б до дистабілізації становища, яке є сьогодні.

      Видалити
  6. У політиці доводиться зраджувати свою країну або своїх виборців. Я надаю перевагу другому.( Ш. де Голль)
    У цьому вислові я бачу парадокс. Адже країна - це виборці, зрадивши виборців, ти зрадиш і країну. На мою думку, Шарль де Голль хотів сказати, що політика - це зрада!

    Не варто починати займатися політикою,якщо у вас немає товстої шкіри, як у носорога.( Ф.Рузвельт)
    Своїми словами Рузвельт показує всю суть політики. Щоб займатися політикою треба мати товсту шкіру, як у носорога, щоб народ не пробив її і не зміг вплинути на тебе, і щоб не дістався до твого серця та душі.
    Всі ці вислови ведуть до одного: "Політика - це не точна наука" ( О. фон Бісмарк ).

    ВідповістиВидалити
  7. ""У політиці доводиться зраджувати свою країну, або всіх виборців. Я даю перевагу другому(Шарль де Голль)
    Шарль де Голль був виборцем народу, він з початку Другої Світової війни підтримував звичайний люд, повствав разом з ними започатковуючи "Рух опору". Звичайно, коли він став Президентом, то не міг знехтувати інтересами людей і продовжував відстоювати їхні права.Це висловлювання він дав після того, як побачив, що всі політики - гройсмейстери, які для своєї користі иожуть знехтувати інтересами держави. Ш. де Голль наголосив, що буде вести радикально іншу політику, ставити народ перед усім. Можливо тому він був так довго на чолі Франції.


    " Не варто починати займатися політикою, якщо у вас немає товстої шкіри, як у носорога"( Ф. Рузвельт)
    Франклін Рузвельт натякає, що політик- це надзвичайно сильна людина, яка повинна керуватися тільки своїми принципами, товста шкіра, яка присутня у носорога , потрібна для того, щоб з легкістю,тримати удар, який по політикам завдають щоразу. Маю на увазі моральний удар. Потрібно бути твердим, щоб всі твої ідеї стали реальністю, а не тільки дурними думаками.
    Максим Гребень

    ВідповістиВидалити
  8. Холо́дна війна́ — глобальна геополітична, економічна та ідеологічна конфронтація між Радянським Союзом і його союзниками, з одного боку, і США та Західною Європою і їх союзниками — з іншого, що тривала з середини 1940-х до початку 1990-х років.
    Холодна війна почалася відразу після закінчення Другої Світової війни, а точніше 1946 році, де її посередком була Берлінська стіна.
    Появі "Холодної війни" сприяло багато факторів. По-перше, наддержави прагнули поширити свій вплив на країн банкротів після закінчення війни, зробити їх економічно залежними та розповсюдити свою ідеологію. По-друге, у 1945 була вперше застосована ядерна зброя США проти Японії.Ця подія занепокоїла все суспільство, а особливо Радянський Союз, війська якого, на той час, знаходилися на півночі Японії.
    На мою думку саме ці фактори розділили світ на 3 блоки(одні підтимували США, другі СРСР, а треті дотримувалмся золотої середини). "Холодна війна" тривала майже 50 років. В цей час було здійснено багато подій, найголовніші з них: перша людина в космосі та перша людина на іншій планеті, звісно, що всі ці події пов'язаны з одним - конкуренція впливу.
    Максим Гребень

    ВідповістиВидалити
  9. Холодна війна — глобальна геополітична, економічна та ідеологічна конфронтація між Радянським Союзом і його союзниками, з одного боку, і США та Західною Європою і їх союзниками — з іншого, що тривала з середини 1940-х до початку 1990-х років.
    Після закінчення Другої Світової війни, звісно ж всі країни хотіли стати країною №1. Але тільки дві країни змогли боротися за першість у світі - це США і Радянський Союз. Такі країни, як Франція, Італія, Англія, та інші приділили більшу увагу економіці своєї країни.
    Таким чином США та Радянський Союз отримують першість і світі. Завдяки холодній війні країни дуже швидко розвивалися і це призвело, наприклад, до нових відкриттів у різних налузях науки. Країни швидко йдуть у XІX століття.

    ВідповістиВидалити
  10. Холодна війна - економічна та політична війна між Радянським союзом та США. На мою думку причини були такими : після війни всі країни підіймали свою економіку та галузі промисловості . В той час коли США видавало всім кредити Радянский союз відмовився від допомоги й сам піднявся . Вже в цей час людям не потрібні були війни а потрібен був розвиток країн . Холодна війна на мою думку дуже гарно сприяла розвитку країн . Люди могли отримати освіту , ліки та інше , їм було гарно в мить нових відкриттів . Наслідки на мою думку були лише позитивними тому , що кожна з країн підняла свій рівень розвитку в різних галузях.

    ВідповістиВидалити
  11. Цілком згоден зі словами у цьому уривку тому , що не кожній людині підсилу виконувати якусь діяльність якщо у неї нема жаги до цієї сфери . Дуже гарно описано в лозугні «Наздогнати і перегнати Америку» проблему яку люди хотіли виправити , для мене є лише одне питання вони хотіли відкриттів для своєї країни або , щоб перегнати Амереку .

    ВідповістиВидалити
  12. Як на мене, Микита Сергійович цілеспрямовано хотів нововведень в економічному середовищі СРСР, ажде стара політика капіталізму не давала бажаного результату. Він розумів, що новаторства необхідні, але лозунг комунізму-скажемо "ні" всоьму європейському, не міг йому це дозволити. Та все-таки його політика мала великих наслдків на подальшу долю СРСР, як хороших, так і поганих. Я вирішив написати ті нововведення, які надали М. Сергійовичу статусу "новатора":
    -проведенні "відлиги";
    -критиці культу особи Сталіна;
    -Перший візит керівника СРСР в США в 1959 році;
    -розрядженості міжнародної напруженості;
    -початку закупівлі зерна за кордоном;
    -реабілітаціі жертв сталінських репресій.
    Традиції проявилися в:
    -Збереження командно-адміністративної економіки;
    -Збереження дизпропорції розвитку економіки (пріоритет важкої промисловості над легкою);
    -обмежень характері реформ (суперечливість "відлиги": гнання на представників інтелігенції).
    Девіз «Наздогнати і перегнати Америку», мав велике значення у розвитку СРСР, так як сприяв конкуренції між державами, тим самим робивши потужніші галузі промисловості, та саму економіку в цілому.
    М.Гребень

    ВідповістиВидалити
  13. Після закінчення Другої Світової війни, як ми знаємо, почалася холодна війна. Як США, так і СРСР хотіли здобути першість в світі. Економіка цих країн сильно відрізнялась. Також СРСР відмовилася від матеріальної допомоги за "планом Маршалла".
    У 50-60-ті роки XX ст. в СРСР стало популярне гасло «Наздогнати і перегнати Америку». Але, щоб це здійснити потрібна сильна економіка.
    Я цілком погоджуюсь із словами М. Хрущова, що економіці СРСР потрібні зміни. Сильна економіка - фундамент країни.

    ВідповістиВидалити
  14. Мій улюблений політичний діяч Кирпоно́с Миха́йло Петро́вич — більшовицький діяч, радянський воєначальник. Учасник війни проти Української Народної Республіки, один із організаторів більшовицьких диверсійних загонів на Чернігівщині. Командир дивізії під час радянської війни проти Фінляндії 1939—1940 років. Учасник першої и другої світової війни . У 1915 році призваний до армії. Почав все с того , що працював лікарем а згодом займав високі міста . Як на мене це визначна особо , яка дуже багато зробила для своєї країни .

    ВідповістиВидалити
  15. Холо́дна війна — глобальна геополітична, економічна та ідеологічна конфронтація між Радянським Союзом і його союзниками, з одного боку, і США та Західною Європою і їх союзниками — з іншого, що тривала з середини 1940-х до початку 1990-х років.
    Головними рушійними чинниками політики обох наддержав у другій половині 40-х – 80-х рр. були взаємний страх і занепокоєння власною безпекою. Таким чином, головна ознака „холодної війни” – це конфронтація в світовій політиці. Іншими ознаками були: ревізія узгоджених під час Другої світової війни рішень; формування військово-політичних блоків навколо двох великих держав; гонка озброєнь, в тому числі ракетно-ядерних; воєнно-силове мислення в зовнішній політиці; формування „образу ворога” засобами масової інформації. Оскільки обидві сторони уникали відкритого конфлікту, «холодна війна» велася в царині міжнародної політики та ідеології, економічного змагання, політичних і військових загроз, розвідки та підривної діяльності.

    ВідповістиВидалити
  16. Мій улюблений політичний діяч - Йосип Віссаріонович Сталін. російський революціонер, радянський політичний, державний, військовий і партійний діяч. Він вводив свою політику яку підримували не всі, одні говорили що він теран, інші підтримують його. Я підтримую Сталіна, адже за свої роки правління він добився великого прогресу в політиці.З кінця 1920-х - початку 1930-х років до своєї смерті в 1953 році Сталін одноосібно керував Радянським державою.

    ВідповістиВидалити
  17. Розмислюючи над питанням:хто мій улюблений політичний діяч?Я вирішив аналізувати його політику повністю: від малого, до великого. У своїй уяві я чітко сформулював
    ідеального політика - прагматична, серйозна, освіччена людина, яка буде відстоювати свободи тільки свого народу, не ставати коллабораціоністом, тобто не "перебігати" з одного боку на інший. Як на мене, такою особою - є Михайло Грушевський. Людина, в честь якої названі географічні об'єкти та будівельні споруди. Людина, чиє ім'я відразу асоціюэться з утворенням першої Української Республіки. Взагалі, особа, яка є невід'ємною складовою українського державоутворення, можна сказати - зачинателем української державності.
    Можливо, хто запитає:" Що такого особливого в політиці цього діяча? Чим він краще від інших політиків?" Мені здається, що кожна людина сама повинна вибирати свій "ідеал", і мої спроби переконання мабуть будуть безглузді, але я спробую.
    По-перше, сама ідея Грушевського, тобто ідея створення УНР не може бути проігнорованою, адже саме з його зусиль була створена перша законодавча організація - Централна Рада. Він відразу відреагував на тодішні події суспільства. Перебувавши в засланні Михайло із своїми прибіниками після Лютневої революції швидко створив 4 березня 1917 року ЦР. Яка стала головним управялючим органом України. За свого існування УЦР видала 4 універсали, останній з яких проголосив Україну«самостійною, ні від кого не залежною, вільною суверенною державою українського народу». Нажаль, його зусиль було недостатньо, так як 28 квітня 1918 року ЦР було розформавано і сам Грушевський повинен був емігрувати до Австрії.Там він веде активну контрреволюційню діяльність і пише свою літературу, за яку пізніше у 1931 був заарештований. У квітні 1934 він помер від хвороби і тим самим надихнув українських націоналістів до більш рішучих дій.
    За своє активне життя, Михайло Сергійович видав багото істориної літератури. Саме він детально дослідив і видав історію Київської Русі, за якою і в наш час навчають у школах та
    университетах.
    Максим Гребень.

    ВідповістиВидалити
  18. Одного разу читаючи біографію Михайла Сергійовича Хрущова я запитав себе:"Якою

    була політика М. Хрущова, і які вона мала наслідки для людей?" З цими питаннями я

    звернувся до своєї бабусі, яка проживала саме в той час коли бін був голово КПСС.
    Її думки були неоднозначними, адже якоїсь чіткої міри не було.Вона не змогла

    пояснити: чи подобалася політика, чи ні. Але якщо дивитися на соціальний рівень, то все було дуже добре: безкоштовна медицина, дешеві товари, безкоштовне навчання, практина відсутність соціальної нерівності тощо. У цьому спекторі все було дуже добре.
    Але був і інший бік, який не міг влаштовувати громадян. По-перше, це відсутність заробітної платні грошовими одиницями, адже замість рублів, люди отримували трудодні, за які отримували колгоспні товари:борошко, пшеницю тощо.( Більше про трудодні пропоную дізнатися тут-https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C-)
    По-друге, при владі Михайла Сергійовича зросла "світова напруга", тобто погіршилися відносни с іншої країної гігантом США. Саме період Хрущова називають "на грани", тобто на межі між тим, щоб почати бойові дії з країнами, які мислять по-іншому. Всі ці події не могли добре вплинути на події всередині СРСР.
    Ще одним дуже цікавим фактором правління Хрущова - є кукурудза. В 1959 році, він упевнився у могутності цієї рослини і вирішив зробити її заміною пшениці, так як вона була і дешевше, і більш доступною. Саме на розповіді про кукурудзу бабуся була найбільше незадоволена, адже, як вона каже:"Кукурудзяний хліб був не так смачний і ситний, як пшеничний, і для народу, який завжди їв пшеничне борошно, така заміна була просто недопустимою..."І тільки після смерті М. Сергійовича, колгоспи повернулися до старої методики створення хліба.
    Отже, моя бабуся не змогла дати однозначної оцінки його політиці, і єдиної думки також. Але як на мене, то найголовніше було те, що люди були впевнені у своєму захисті і охороні здоров'я.
    Максим Гребень

    ВідповістиВидалити
  19. За період правління Микити Сергійовича Хрущова багато чого змiнилося.Перш за все, вирішальні кроки були зроблені в ліквідації тяжких наслідків сталінського режиму, у відновленні законності та правопорядку, конституційних прав громадян.Усі сфери суспільного життя мали позитивнi змiни.У 1965 році вперше були введені пенсії колгоспникам. Помітно зросло споживання промислових і продовольчих товарів.
    Отже,про М.С.Хрущова можно говорити лише позитивно,вiн багато чого змiнив на краще,можливо десь в чомусь вiн i помилився,все одно ми маємо його пам'ятати i поважати.Хоча хтось можливо про М. Сергійовича i негативно мислить....Ми не можемо знати напевне,бо ми не жили в той час i тому сказати який вiн був насправдi дуже важко.

    ВідповістиВидалити
  20. Взявши інтерв`ю у деяких знайомих щодо політики М.С.Хрущова, моє ставлення до нього стало мішаним.
    Хрущов робив все, щоб СРСР стала першою державою в світі.
    Та це і стало його головною проблемою. Вся політика Хрущова була спрямована на те, щоб перегнати США у всьому.
    М.С.Хрущов на XX з'їзді КПРС засудив культ особи і, побічну, ідеологію спадщини Сталіна. Було розкрито всі злочини Сталіна, його зловживання владою, але Хрущов забув додати в список "спільників Сталіна" себе.
    Також дуже багато людей говорять про кукурудзу Хрущова. Це подія також стала видатною, коли врожай кукурудзи досяг неймовірних обсягів. Але тут також можна знайти і мінуси, адже для того щоб нагодувати людей однієї кукурудзи замало.
    Спираючись на всі ці історичні факти і розповіді я можу сказати, що Хрущов зробив великий вклад в СРСР. Моє ж ставлення до нього є нейтральним.
    Заїченко Станіслав

    ВідповістиВидалити
  21. Розпросивши у деяких людей, про політику Хрущова. Їхні думки не схожі були між собою. Деякі говорили що він домігся великих висот в сферах людського життя, а інші говорили що коли він хотів перегнати США у всем, то робив тільки гірше людям. Також, про кукурузу та горох був ще вислів: " Кукуруза королева полів, а горох король". Забравши жито, овес і на томість дав людям кукурудзу, люди робили з неї хліб їли її. Курудзою можно було прокормити худобу не людей..

    ВідповістиВидалити
  22. З початку 60-х років підприємства України почали розробку і виробництво систем керування, бортової автоматики й інших систем і приладів для космічних об'єктів і комплексів. 12 квітня 1961 року радянська модифікована міжконтинентальна балістична ракета Р-7, обладнана приладами підприємств «Комунар» і «Арсенал», вивела на навколоземну космічну орбіту першого в історії людства космонавта Юрія Гагаріна.

    Успіхи підкорення космосу Радянським Союзом були б неможливі без українського конструкторського бюро «Південне». Саме на «Південному» розробляли космічні ракети разом із бойовими міжконтинентальними балістичними ракетами.У 1962 році ракета-носій «Космос» вивела на орбіту перший супутник дніпропетровської розробки ДС-2, а в 1967 році ракетою-носієм «Космос» на орбіту був виведений орієнтований в атмосфері супутник «Космічна стріла».

    ВідповістиВидалити
  23. Перш ніж почати свою доповідь на задану тему я хочу написати про людину, без якої неможливо уявити сучасну космонавтику таку, яка вона є, чоловік, який є уродженцем
    Житомирщини, двічі герой СРСР, науковець з Великої літери -Корольов Сергій Павлович. Саме з його ідей був сформований перший штучний супутник "Супутник-1", який вивів космонавтику з теоретичного вчення на практичне. Ця знакова подія сталася 4 жовтня 1957 року.
    Починаючи з кінця 50-60-х років на територіїї УРСР діяло чимало космічних організацій:"Коммунар","Арсенал","Моноліт" та багато інших. Саме за допомогою їх було запущено перший космічний корабель "Восток", всередині якого знаходився космонавт-пілот Юрій Гагарін. Ця подія відбулася 12 квітня 1961 року.В цьому ж році ДС(Дніпропетровський супутник) почав розробляти з ОКБ-586 нові космічні кораблі "Метеор" і "Стріла". Взагалі, вважається, що саме ДС являється найпотужнішою організацією у сфері космобудівництва. Працівники його ставали героями Радянського Союзу, багато з них були українцями: це й Ус Станіслав Іванович, який був заступником директора конструкторного ГК "Южное" ім. Янгеля; також Команов Володимир Генадієвич, який сумлінно виконував обов'язок інженера-будівелька; великої поваги викликає прізвище Будника Василя Сергійовича, якого вважають основоположником ракетно-космічної техніки, в період з 1972-1980 займав посаду заступника АН УРСР; високої посади займав інженер Конюхов Станіслав Миколайович, який у деякий період був генеральний конструктор ГК "Южное".
    У 1976 році почалася розробка орбітальних човнів "Бор" і "Буран", головним конструктором був українець Гліб Євгенович Лозино-Лозинський, за свої досягнення він отримав звання Героя Соціалістичної Праці та представлений до Ленінської премії.
    Взагалі, якщо роздивлятися детально, то українці брали участь майже у всіх великих космічних проектах. Всі вони вони мали єдину мету - модернізація та вдосконалення своїх знань, і головне - зробити світ більш відкритим для людського ока.
    Максим Гребень .

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Отже ми можемо сказати,що УРСР мала великий потенціал в сфері розвитку космонавтики, а чому ж тоді сьогодні ми відстаємо у в розвитку і освоєнні космосу?

      Видалити
    2. Як на мене, то головною проблемою відсталості України в космічній сфері є підписання Будапештського меморандуму. Саме цей документ почав гальмувати ракетобудівництво України, практично єдиний завод, який виготовляв ракетне обладнання-Дніпропетровський "Южмаш" припинив отримувати замовлення, таким чином керівництво взагалі відмовилося від ракет типу "Зенит" та на деякий час "Циклон","ДС" . Ще меморандум був непотрібний тим, що був підписаний у невдалий для країни час: дефолт, Україна тільки почала самостійно "ставати на ноги"- економічно незалежна, але слабка.
      Ще важливим фактором цього питання є те, що уряд СРСР прийняв закон, який голосив, що всі підприємства єдиного напрямку повинні утворювати спеціальні сектори, які будуть співпрацювати один з одним і надавати необхідне обладнання один одному. Тому після розпаду Радянського Союзу підприємства були розділені кордонами уже суверенних держав, і повинні були шукани нових партнерів. Практично , це питання не вирішене и до сих пір, бо Українські і Російські пдприємства тісно співпрацювали у цій галузі, і ситуація яка сталася в наш час зробила велику кризу у цих відносинах.
      Можна сказати, що постійна зміна влади також дала свій негативний вплий на цю галузь, бо за неї елементарно і буквально "забували". Забували вкладати кошти, не розуміли того, що космос- це наше все.
      Але можна зробити і позитивні висновки. Україна почала тісно співпрацювати к НАСА, надавати свою ракети-носії, свої двигуни до міжнародної організації. А отже-Україна розвивається наперекір всьому.

      Видалити
  24. В Радянські часи 60-80років космонавтика України розвивалася з моменту початку робіт над створенням ракет носіїв військового та цивільного призначення повсюдно використовувались ресурси України й підприємства постійно робили вагомий внесок в успіхи «радянської программи».
    Вагоме відкриття в сфері космонавтики брали участь такі підприємства й організації «Комунар», «Арсенал», «Моноліт». Вже 4 жовтня 1957 року Євпаторійський космічний центр брали участь у підготовці запуску першого штучного супутника Землі . На початку 60-х років 12 квітня 1961 року була винайдена радянська модифікована міжконтинентальна балістична ракета Р-7 . Вона була обладнана приладами підприємств «Комунар» і «Арсенал» й вивела на навколоземну космічну орбіту першого в історії людства космонавта Юрія Гагаріна. З приводу цього та ще багато факторів Україна була визнала у світі космічна держава . Великий внесок в освоєння космічного простору зробили такі видатні вчені країни, як С. Корольов , В. Челомен , М. Янгель та інші . Артем Бондаренко

    ВідповістиВидалити
  25. Говорячи на тему "Космонавтика" не можна не згадати автора багатьох оригінальних ідей в цій сфері Шаргея Олександра Гнатовича ( Юрія Кондратюка ), який зробив великий внесок в розвиток світової космонавтики.
    Як ми всі вже знаємо з 1946 року почалася Холодна війна між СРСР і США. Суть якої - досягти першість у світі. І вже з початку 1950-х років СРСР стрімко розвивалась у сфері космонавтики. Період з 1960 по 1970 роки став періодом розвитку космонавтики. Важливу роль у розвитку відіграли підприємства такі, як "Комунар", "Арсенал", "Моноліт". Саме з їхньої допомоги було запущено першший космічний корабель "Восток-1", пілотом якого був сам Юрій Гагарін - перша людина у космосі. Тому 12 квітня 1961 року стало визначною датою СРСР та всього людства взагалі. Також важливий вклад у розвиток космонавтики зробив генеральний конструктор космічних апаратів, уродженець Житомирщини Сергій Корольов.
    11-15 серпня 1962 року здійснив космічний політ навколо Землі перший космонавт Павло Попович, який був також українцем. Успіхи підкорення космосу Радянським Союзом були б неможливі без українського конструкторського бюро "Південне". Саме на "Південному" розробляли космічні ракети разом із бойовими міжконтинентальними балістичними ракетами. У 1962 році ракета-носій "Космос" вивела на орбіту перший супутник дніпропетровської розробки ДС-2, а в 1967 році ракетою-носієм "Космос" на орбіту був виведений орієнтований в атмосфері супутник "Космічна стріла".
    За цей короткий період космонавтика СРСР досягла неймовірних вершин, які були б неможливими без діяльності УРСР.
    Заїченко Станіслав

    ВідповістиВидалити
  26. Щоб дати відповідь на це питання,я маю поглибитися детальніше у факти, адже саму працю шістдесятників кожен розумів по-своєму. Наприклад проросійські чиновники, члени ЦК КПРС сприймали працю цих митців як ультиматум, або бажання відокреметись від інших республік, вбачали в них головних злодіїв СРСР. Бо, на їхню думку, вони могли порушити перші слова гімну Радянського Союзу:"Союз нерушимый республик свободных..." - покласти початок відокремленню УРСР зі складу СРСР. Таким чином Радянскьа влада відразу почала "викореняти" цей рух.
    Та бачили вони зовсім не те в цих людях. Ні, вони не злодії, а тим більше не загроза. Вони просто намагалися нагадати своїм співвітчизникам справжню історію свого народу... Не зачіпивши національне питання. Так, М.Хрущов був правий, він вбачав у них космополітистів, тобто тих людей, які ставили на перше місце загальнолюдські проблеми, цінності, а вже на друге - національні проблеми. Як на мене, то в цьому немає нічого поганого. У кожного народу має бути своя історія. А щоб її забути... Ні! Ми повинні завжди пам'ятати її, щоб не допускатися помилок, що були в минулому. Можно скористатися прикладом твору О. Довженка " Україна в огні", там ми можемо побачити картину повної забутості минулого. Можливо, самое з-за цього УРСР на початку війни потерпав найбільше.
    Отже, шістдесятники були більше не проблема, ні... Вони були тими, хто мав на меті більше збагатити свій народ з культурної точки зору. А не намагатися створювати проблеми СРСР. Тому, як на мене, очевидно, що митці 60-х років просто хотіли реформувати, покращити суспільне життя свого народу.
    Максим Гребень

    ВідповістиВидалити
  27. Шістдесятники - нове покоління радянської та української інтелігенції, що ввійшло в культуру та політику в СРСР в 1960-х роках у період хрущовської "відлиги". Шістдесятники виступали на захист національної мови і культури, свободи художньої творчості. На відміну від дисидентів, вони не боролися с радянськой владой, хоча іх вважали націоналістами, та звинуватили у "зраді інтересів народу". Звісно ж це було не так. Шістдесятники не боролися з радянським ладом, а бажали реформувати його, покращити.
    Заїченко Станіслав

    ВідповістиВидалити
  28. Шістдесятники - назва нової генерації української національної інтелігенції. Українські митці-шістдесятники своїми творами і активною громадською діяльністю намагалися відроджувати національну свідомість, боролися за збереження української мови та культури, сприяли демократизації суспільно-політичного життя в республіці. Влада вважала їх порушниками і звинуватила у "зраді інтересів народу".Шістдесятники розвинули активну культурницьку діяльність,влаштовували неформальні літературні читання та художні виставки, вечори пам'яті репресованих митців, ставили театральні п'єси. Отже шістдесятники намагалися ввести більше культури в людське життя.

    ВідповістиВидалити
  29. Шістдесятництво - частина української інтелігенції 1960-х років ХХ століття, які проявили національну свідомість і моральну опозицію тоталітарному державному режиму. Даний феномен у культурі був характерним не лише для України, але і Радянського союзу загалом. Він виражався у створенні моральної опозиції до тоталітарного державного режиму.У своїх творах вони не писали про політику й не заважали правлінню але через те , що до них тянулися люди правління було забов’язане їх трішке придушити .Однак таких фактів було багато в Україні було ліквідовано 183 «націоналістичних та антирадянських угруповання», за антирадянську діяльність було притягнуто до судової відповідальності 1879 осіб, піддано різним формам залякування і адміністративного переслідування 1300 осіб.

    ВідповістиВидалити
  30. Чому восьма п’ятирічка називається «золотою»?
    На мою думку це було з-за того , що вона була самою вдалою на період реформування, була найуспішнішою, її підсумки найкращі за останні 35 років, відзначалася прискоренням темпів і значним підвищенням ефективності виробництва і була єдиною, яку виконано . Не дивлячись на те , що її не довели до кінця й продовольча ситуація і надалі залишалася складною але вона була вдалою .

    ВідповістиВидалити
  31. Чому восьма п’ятирічка називається «золотою»?
    По-перше, восьма "золота" п'ятирічка- це єдина п'ятирічка, яка була виконана повністю за планом, вона була протягом 1966-1971 рр. Її ціллю було відтворення галузевого принципу управління народним господарством, економічне стимулювання зростання та вдосконалення виробництва. Протягом неї великої уваги приділялося стровенню АЕС, ГРЕС та електровиробним спорудам в цілому. Особливого економічного прогресу в цей період досягла УРСР: випуск промислової продукції зріс на 50%, національний дохід на 30%; на території України було збудовано 250 нових підприємств, створена єдина енергетична система, відбулася електрофікація сіл УРСР. Тобто за ці п'ять років СРСР та УРСР досягли багатого, але вони "вижали" максимум зі старої системи, а не створили нову.
    Максим Гребень

    ВідповістиВидалити
  32. Протягом восьмої п`ятирічки 1966-1970 років, випуск промислової продукції зріс на 50%. Це єдина п`ятирічка, план якої був виконаний повністю. Було збудовано 250 нових підприємств, Україна освоїла виробництво 440 зразків нової техніки й матеріалів, введено в дію 310 повністю автоматизованих виробництв, з виробництва було знято 1115 зразків старої техніки... Тому цю п`ятирічку пожна назвати "золотою".
    Та на жаль реформи не було доведено до кінця і після 1970 років темпи економічного зростання знову почали спадати.
    Заїченко Станіслав

    ВідповістиВидалити
  33. Восьма п’ятирічка (1966-1970 рр.)її називають «золотою», вона припала на період реформування, була найуспішнішою, її підсумки найкращі за останні 35 років, відзначалася прискоренням темпів і значним підвищенням ефективності виробництва і була єдиною, яку виконано.
    На певний час підприємства дістали відносну самостійність.
    1.Збудовано 250 нових підприємств
    2. На підприємствах введено в дію 310 повністю автоматизованих виробництв
    3.Створено єдину енергетичну систему республіки
    4.Позитивні зрушення відбувалися переважно у важкій промисловості — металургії, енергетиці, промисловому машинобудуванні. Виробництво предметів споживання й надалі відставало від потреб населення.

    ВідповістиВидалити
  34. "Живий ланцюг" - символічна акція єднання, яку проводять великі гурти людей, узявшись за руки. Ця велика подія в Україні відбулася 21 січня 1990 року, яку організував Народний Рух України. Близько трьох мільйонів людей взлися за руки і з`єднали Київ і Львів у день 71=річчя з`єднання УНР і ЗУНР. Цей живий ланцюг був одним із наймасштабніших у світовій історії, також став кроком до незалежності України. Цей живий ланцюг є символом єднання української нації.
    Заїченко Станіслав

    ВідповістиВидалити
  35. В Україні найбільша така подія відбулася у неділю 21 січня 1990 року, коли близько трьох мільйонів людей взялися за руки, з'єднавши Львів і Київ у день 71-річчя Злуки УНР і ЗУНР. Цей живий ланцюг був одним з наймасштабніших у світовій історії та став ще одним кроком до здобуття незалежності Україною.

    ВідповістиВидалити
  36. 22 січня 1990 року відбулася масова акція під назвою "Живий ланцюг". Метою ціеї акції було возз'єднання українського народу. Люди хотіли показати те, що Україна прагне бути суверенною і незалежною. Організували цей захід представники НРУ(Народний рух України) до дня Злуки ЗУНР і УНР(22 січня 1919 року).
    Цей проект мав незнані до нині масштаби, ланцюг простягнувся від Києва до Львова, де по неофіційним тревдженням брали участь майже 3 мільйони українців. Тобто світ такого ще не бачив, і до нині "Живий ланцюг" (Львів-Киів) вважається одним з найбільних у цілому світі.
    На мою думку, ця акція була протестом проти всього СРСР, Укрїна вже почала повністю показувати свої прагнення зробити власну державу і робила це абсолютно легальним шляхом: мирними акціями, публічними заходами. І в кінці кінців Україна домоглася свого, і 24 серпня 1991 року вона все - таки стала Незалежною. Закінчивши справу Б.Хмельницького, М. Грушевського і багатьох інших діячів, які прагнули цього.
    22 січня 1990 року відбулася масова акція під назвою "Живий ланцюг". Метою ціеї акції було возз'єднання українського народу. Люди хотіли показати те, що Україна прагне бути суверенною і незалежною. Організували цей західпредставники НРУ(Народний рух України) до дня Злуки ЗУНР і УНР(22 січня 1919 року).
    Цей проект мав незнані до нині масштаби, ланцюг простягнувся від Києва до Львова, де по неофіційним тревдженням брали участь майже 3 мільйони українців. Тобто світ такого ще не бачив, і до нині "Живий ланцюг" (Львів-Киів) вважається одним з найбільних у цілому світі.
    На мою думку, ця акція була протестом проти всього СРСР, Укрїна вже почала повністю показувати свої прагнення зробити власну державу і робила це абсолютно легальним шляхом: мирними акціями, публічними заходами. І в кінці кінців Україна домоглася свого, і 24 серпня 1991 року вона все - таки стала Незалежною. Закінчивши справу Б.Хмельницького, М. Грушевського і багатьох інших діячів, які прагнули цього.
    Максим Гребень.

    ВідповістиВидалити
  37. Від 500 тисяч до трьох мільйонів українців 21 січня 1990 р. узялися за руки та створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Так вперше з дня проголошення Акта Злуки 1919 року між Українською Народною Республікою та Західно-Українською Народною Республікою у сучасній історії України було відзначено День Соборності, який згодом став державним святом.
    "Живий ланцюг" - це приклад хоробрості та сили українського народу бо ми не лише нація, ми народ.

    ВідповістиВидалити
  38. "Живий ланцюг" — символічна акція єднання, яку проводять великі гурти людей, узявшись за руки. Найбільша подія в історії України 21 січня 1990 р. в якій приймали понад трьох мільйонів людей. Вона простягалася від Львова до Києва. Це стало великим кроком до здобуття незалежності України.Республікою у сучасній історії України було відзначено День Соборності, який згодом став державним святом.

    ВідповістиВидалити
  39. Розпаду СРСР сприяв і розпад соціалістичної системи. Таким чином, до початку 80-х рр.. радянська тоталітарна система фактично позбавляється підтримки у суспільстві. Її крах стає питанням часу.
    Першим конкретним кроком на шляху політичної реформи стали рішення позачергової дванадцятої сесії ЦК КПРС (одинадцятого скликання), що відбулася 29 листопада - 1 грудня 1988 р. ці рішення передбачали зміну структури вищих органів влади та державного управління країни, наділення знову заснованого З'їзду народних депутатів і обирається їм реальними владними функціями, а також зміна виборчої системи, перш за все введення виборів на альтернативній основі. Вже коли люди почали бунт Горбачов утік й потрібно було щось змюнівати повністю бо це вже не було пригодне (державний переворт) .25 грудня 1991р. – пішов у відставку Президент М.Горбачов , що означало , що Радянський Союз офіційно припинив своє існування .У результаті СРСР розпався і до влади прийшли демократи.

    ВідповістиВидалити
  40. Розпад СРСР привів до незалежності 15 республік СРСР і появи їх на світовій політичній арені як самостійних держав.
    Причині:
    1) Уніфікований тоталітарний та авторитарний характер радянської політичної системи
    2) Хронічний дефіцит товарів масового споживання при плановій економіці «соціалізму», масова та системна корупція правлячого класу
    3) Будівництво соціалізму та комунізму у всьому світі
    4) ініційоване американським урядом зниження світових цін на нафту, що похитнуло основне валютне джерело СРСР
    Посля розпаду СРСР з 1985 року Генеральний секретар ЦК КПРС М. С. Горбачов і його прихильники почали політику перебудови; різко виросла політична активність народу, сформувалися масові, у тому числі радикальні і націоналістичні, рухи та організації. Спроби реформування системи управління призвели до поглиблення кризи в країні.

    ВідповістиВидалити
  41. Як відбувався розпад СРСР? Причини і наслідки цієї події досі цікавлять істориків і політологів. Цікаво воно тим, що до цих пір не все зрозуміло про ситуацію, яка склалася на початку 1990-х років. Зараз багато жителів СНД хотіли б повернути ті часи і знову об'єднатися в одну з наймогутніших держав світу. Так чому ж тоді люди перестали вірити в щасливе майбутнє разом? Це один з найбільш важливих питань, який сьогодні цікавить багатьох

    Подія, що сталася наприкінці грудня 1991 року, спричинило за собою створення 15 самостійних держав. Причини розвалу СРСР полягають в економічній кризі країни і в недовірі простого радянського народу до влади, яку б партію вона ні уявляла. Виходячи з цього, розпад СРСР, причини і наслідки даної події пов'язують з тим, що Верховна Рада Радянського Союзу після самовідводу президента держави Горбачова М.С. прийняв рішення припинити існування країни, яка перемогла у двох війнах.

    Нині історики виділяють лише кілька причин розвалу СРСР. Серед основних версій можна виділити наступні:

    - Занадто жорсткий політичний лад в країні, який забороняв багато вольності народу в сфері релігії, цензури, комерції і т.д.;

    - Не зовсім вдалі спроби уряду Горбачова перебудувати політичну систему Радянського Союзу за рахунок реформ, які призвели до економічної і політичної кризи;

    - Відсутність влади у регіонів, тому що практично всі важливі рішення приймала Москва (навіть стосовно тих питань, які входили цілком і повністю в компетенції регіонів);

    - Війна в Афганістані, холодна війна проти США, постійна фінансова підтримка інших соціалістичних держав, незважаючи на те, що деякі сфери життя вимагали істотних реконструкцій.

    ВідповістиВидалити
  42. Назвіть причини та наслідки розпаду СРСР?
    26 грудня 1991 року припинила своє існування одна з наймогутніших держав світу - СРСР. Причин цому було чимало, але я пропоную розібратися і поглибитися в найголовніші.
    1.Однопартійна модель влади(однопартійництво).
    У сучасному світі практично кожна країна живе по демократичним канонам, сповідуючи демократичні цінності та модель влади. Головною особливістю демократії - є багатопартійництво, ажде на противагу якійсь досить сильній партії є опозиційна сила, яка може вказувати на недопрацювання певного закону або статуту. Радянська ж модель влади була представлена однією партією - Комуністичною(до 1988р.) Тобто всі закони Радянського Союзу приймали однодумці, це було недопустимо, адже без противаги в лиці опозиції дуже складно створити добре працюючу економіку.
    2. Постійні війни.
    У політиці СРСР була досить неприємна звичка - вкладання більшої половини ресурсів на розвиток ВПК(військово-промисловий комплекс), робилося це в процесі гонки озброєнь та "Холодної війни". Значна частина бюджету йшла тільки на те, щоб забезпечити ВПК. У стані "військового гіганта" збройні сили Радянського Союзу перетнули кордон з Афганістаном, почавши таким чином одну з найнеприємніших стронінок історії СРСР - Афганську війну.
    3. Злиття ринкової та тіньової економіки.
    На початку 70-х років був нанесений удар по всіх концепціях ринкової економіки. Саме слово «ринок» стало критерієм ідеологічної неблагонадійності. З другої половини 70-х р. почала змінюватися організація промислового виробництва. З'явилися виробничі, науково-виробничі об'єднання (НВО). Практичним результатом подібних заходів став лише гігантизм. Бажаного ж злиття науки і виробництва не відбулося. Зате в ці роки швидко і успішно йшло злиття, переплетення офіційної економіки з тіньової - різного роду підлозі законною і незаконною виробничої та торгової діяльністю, в яку були втягнуті цілі підприємства. Доходи тіньової економіки обчислювалися багатьма мільярдами. До початку 80-х рр. стала очевидна неефективність спроб обмеженого реформування радянської системи. Країна вступила в період глибокої кризи. Також додалая поява корупції.
    4.Неспроможність протидіяти лиху.
    25 квітня 1986 р. неподалік Києва відбулая трагедія світового масштабу - аварія на Чорнобильській АЕС. Сутність цього лиха дуже велика, адже всі служби СРСР виявилися не готовими до цього. В результаті чого відбулося найжахливіше - смерті тисяч людей та численні мутації, які будуть супроводжувати людей ще дуже багато часу. СРСР показав, що сам не в змозі протидіяти подібним лихам.
    5. Скрутне становище зовнішньої політики.
    Союз РСР практично не мав країн-друзів, адже звик надіятися лише на власні сили. До його складу входило 15 республік, у кожної переважала певна промисловість, в результаті чого вони утроворювали певні округи, тобто підприємства з одного сектору утворювали об'єднання, які сильно підвищували економічний стан усого Союзу, але під кінець 70-80 рр. відбувся "розпад" таких об'єднань і це дуже негативно вплинуло на всю економіку. Також до економічного тиску з боку країн-конкурентів було падіння цін на нафту та газ, що практично поставило економіку РС в нокаут.
    Наслідки розпаду СРСР.
    1. Утворення нових незалежних держав.
    2.8 грудня 1991 у Біловезькій Пущі був підписаний договір, який означав утворення СНД(Союзу Незалежних держав). До складу якого ввійшла більшість колишніх республік.
    3. Кардинальна зміна геополітичної ситуації в Європі та всоьму світі.
    4. Виникли серйозні проблеми , пов'язані з долею українців , що залишилися за межами України, національних меншин в цілому ( проблема біженців і мігрантів ).
    5. Розрив господарських зв'язків став однією з головних причин глибокої економічної кризи в україні та інших країнах - спадкоємців СРСР.
    Отже, я висловив власну думку, щодо причин та наслідків розпаду Радянського Союзу, я вибрав найголовніше, те, що на мою думку є найголовнішим.
    Максим Гребень.

    ВідповістиВидалити
  43. Причини розпаду СРСР!
    1.Хронічне відставання у рівні життя від розвинених країн Заходу
    2.Холоднi війни та гонки озброєнь
    3.Вiйна з Афганiстаном
    4.техногенні катастрофи — в першу чергу Чорнобильська катастрофа, яка поставила питання про виживання трьох слов'янських народів. А також інші катастрофи (авіакатастрофи,тощо)
    Можна назвати ще багато причин щодо розпаду СРСР.Але у розпаді СРСР передусім винна правляча верхівка. Після кризи багато республік просто не захотіли терпіти диктатуру центральної влади, їм потрібна була своя влада, незалежність, вони визнавали свій суверенітет і більше не ставилися до СРСР. Це був ще один удар по центру. Розроблялися нові угоди і декларації, влада намагалася утримати все на місці, але ця політична система вже віджила своє.

    ВідповістиВидалити
  44. Які були досягнення спортсменів УРСР в олімпіаді 1980 року?
    19 липня 1980 р. у Москві відбулося урочисте відкриття ХХІІ Літніх Олімпійських ігор. У даних змаганях прийяняли участь спортсмени з 80-ти держав світу, склад олімпійців
    складався приблизно з 5200 чоловік (4064 чоловіки, 1115 жінки). На Олімпіаді також змагалися і українсьці, які представляли СРСР. Честь Радянського Союзу відстоювали 514 спортсменів, корті брали участь в 21 виді спорту. Серед них була 91 людина з України. Взагалі із 195 медалей СРСР, саме українцями було взято 73(другий показник. 86 - РРФСР.), що викликає неймовірну повагу. Медальний залік спортсменів УРСР був таким:
    1. Золото - 38 медалей.
    2. Срібло - 18 медалей.
    3. Бронза - 17 медалей.
    З цієї статистики можна зробити рішучий висновок, що більшість медай зароблених представниками УРСР були найвіщого ґатунку. І взагалі, по золотому заліку українці перевершили всіх. На другому місці були представники РРФСР -36. Але про це майже не говорилося, адже не було понять "інша" РСР, всі вуступали від імені єдиного Радянського Союзу.
    На Олімпіаді брали участь та перемагали і наші земляки, одним з таких є Смирнов Володимир Вікторович(м. Рубіжне, Луганська область) - золотий медаліст ХХІІ Літніх Олімпійських ігор в Москві з фехтування (рапіра), триразовий Чемпіон Світу.
    Отже, підсумком цих Олімпійських ігор була повна перемога СРСР (195 медалей), на другому місці перебувала НДР(126).Радянський Союз ще раз показав, що він був найспортивнішою нацією світу. В караїні дійсно великої уваги приділялося спорту. Будувалися нові спортивні комплекси, зокрема на Україні: "Дружба" м. Донецьк, НСК "Олімпійський" м. Київ, "Юність" та "Динамо" м. Луганськ. та інші. На мою думку, саме через хорошу інфроструктуру олімпійці СРСР та УРСР посідали такі великі місця на всих змаганнях.
    Максим Гребень.

    ВідповістиВидалити
  45. Які були досягнення спортсменів УРСР в олімпіаді
    1980 року?
    Літні Олімпійські ігри 1980 року проходили в Москві, СРСР, з 19 липня по 3 серпня. В них приймали участь 80 країн, 5179 спортсменів, було розіграно 203 медалі в 21 виді спорту. На цих іграх було встановлено 36 світових та 39 європейських рекордів.
    СРСР перемогла в цих Олімпійських іграх, здобула: 80 золотих, 69 срібних і 46 бронзових медалей. Найбільше нагород отримав гімнаст Олександр Дитятин ( 3 золоті, 4 срібні, 1 бронзова медалі ). Українські спортсмени також брали участь у цих іграх у складі збірної СРСР, олімпійськими чемпіонами стали: Бураков Віктор - легка атлетика, Захарова Стела - спортивна гімнастика, Красюк Сергій - плавання, Смирнов Володимир - фехтування, Кривов Валерій та Лащонов Павло - волейбол, Баркалов Олексій - водне поле, та багато інших. Також в Києві проходив футбольний турнір Олімпіади.
    Спортсмени УСРС показали, ща Україна - спортивна країна!
    Заїченко Станіслав

    ВідповістиВидалити
  46. Які країни в першу чергу та чому саме вони привітали становлення незалежної дежави України?
    16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР ухвалила Декларація про державний суверенітет України. 24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла Акт проголошення незалежності України. 1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум на підтвердження цього документу. Від дня проголошення незалежності України розпочався марафон її міжнародного визнання. Першою країною, яка офіційно візнала Україну стала Польща, 2 грудня 1991 року Президент Польщі надіслав Президенту України вітання. Цього ж дня визнала Україну і Канада. В кінці грудня 1991 року Україну визнали всі к раїни "великої сімки". Це стало ггарним початком для незалежної України, вона встановила дипломатичні відносини с державами-лідерами. Широкому визнанню самостійної Української держави сприяли її виважена внутрішня політика, що ґрунтувалася на принципах демократії, гуманізму і забезпеченості прав людини, а також її миролюбні зовнішньополітичні кроки, спрямовані на зміцнення безпеки у світі й розвиток міжнародної співпраці у всіх сферах.
    Заїченко Станіслав

    ВідповістиВидалити
  47. Які країни в першу чергу та чому саме вони привітали становлення незалежної дежави України?
    24 серпня 1991 року Верхвна Рада України приянала дуже важливий закон, закон, який передбачав повну самостійність та незалежність - Акт проголошення незалежності України. Підтримав цю ідею і сам народ нашою держави, і 1 грудня 1991 року на Всеукаїнському референдумі майже кожен громадянин проголосував "за". Саме по закінченню цього дійства практично весь світ почав вітати українців з їхньою перемогою, перемогою, до якої йшли наші предки, починаючи з доби Богдана Хмельницького .
    Першою країною, яка привітала Україну і таким чином офіційно її признала стала наша сусідка Польща, за нею країни північної та Америки та західної Европи, а саме: США, Франція та Канада. Затим всі країни "G7"(великої сімки). Взагалі, на даний момент, всі країни, які привітали нас з незалежність, являються нашими дипломатичними партнерами, їх 174 держави.

    ВідповістиВидалити
  48. Літні олімпійські ігри 1980 р.
    Це межнародне спортивне змагання , яке проходило у Москві з 19 липня по 3 серпня . Приймали участь : Ленінград , Київ , Мінськ , Таллін . Олімпійськими чемпіонами стали :
    1. Олексій Бакалов – водне поле .
    2. Бураков Віктор – легка атлетика
    3. Захарова Стела – спорт. Гімнастика
    4. Кисельов Володимер – штовхання ядра
    Та багато інших . Були такі види спорту , як плавання , стрільба з лука , футбол . Медальний залік СРСР – 195 медалей .

    ВідповістиВидалити
  49. 23 серпня 1991 року - Акт проголешення незалежності Укріїни, це було дуже важливе рішення. Польша, найперша з країн яка привітала і стала нашею сусідкою, і навіть Амерека.
    Літні Олімпійські ігри- 1980р
    1)Бураков Віктор – легка атлетика
    2)Олексій Бакалов – водне поле
    3)Кисельов Володимер – штовхання ядра
    т.і.

    ВідповістиВидалити
  50. Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року.Найпершою країною, яка привітала Україну,а також стала нашою сусiдкою - Польща!
    Літні олімпійські ігри 1980 р.:
    1.Фесенко Сергій — плавання
    2.Панченко Юрій — волейбол
    3.Ткаченко Надія — легка атлетика (п'ятиборство)
    т.i.

    ВідповістиВидалити
  51. Вражаючі результати Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акта проголошення незалежності України викликали позитивний резонанс у світі. Вже на другий день після голосування про визнання нової держави оголосили Канада і Польща, 3 грудня — Угорщина, 4 грудня — Латвія і Литва, б грудня до них приєдналися одразу 5 країн — Аргентина, Болгарія, Болівія, Росія і Хорватія. 25 грудня про визнання української державності заявили США. Загалом у грудні 1991 р. незалежність України визнали 68 країн, а протягом 1992 р. — ще 64 держави світу. Україна ставала повноправним учасником світового співтовариства.

    ВідповістиВидалити
  52. Нобелівська премія миру - одна з шести Нобелівських премій, що була заповідана шведським індустріалістом та винахідником Альфредом Нобелем. Відповідно до волі Нобеля, Премія Миру повинна присуджуватись тому, хто: "... зробить найбільший, або найкращий внесок в дружні стосунки між націями; в скасування, або скорочення армій, що існують, та в проведення, або агітацію мирних з'їздів".
    15 жовтня 1990 року Михайло Сергійович Горбачов був удостоєний Нобелівської премії миру. 10 грудня 1990 року на церемонії вручення замість Горбачова за його дорученням Нобелівську премію отримував заступник міністра закордонних справ Анатолій Ковальов.
    Норвезький Нобелівський комітет вирішив присудити Нобелівську премію миру за 1990 рік Президенту Радянського Союзу Михайлу Сергійовичу Горбачову за його провідну роль у мирному процесі, який сьогодні характеризує важливу складову частину життя міжнародного співтовариства. В останні роки у відносинах між Сходом і Заходом відбулися вагомі зміни. Конфронтація змінилася переговорами. На думку комітету, "мирний процес, в який Горбачов вніс таку вагому лепту, відкриває нові можливості перед світовим співтовариством для вирішення його актуальних проблем, незважаючи на ідеологічні, релігійні, історичні та культурні відмінності".

    ВідповістиВидалити
  53. Нобелівська премія миру - одна з шести Нобелівських премій, що була заповідана шведським індустріалістом та винахідником Альфредом Нобелем.
    Нобелівська премія миру - єдина нагорода, претендентом на отримання якої може стати не тільки людина, але і громадська організація.Максимальна кількість нагород на сьогоднішній день, присуджених одному лауреату, видано в номінації «премія миру» - досягнення Міжнародного Комітету Червоного Хреста було відзначено тричі.
    Одними з найвідоміших лауреатів цієї премії є: Вудро Вільсон, Дж. Маршал, М.Л.Кінг,М. Горбачов, Далай-лама ХIV, Барак Обама тощо. Кожен з них зробив величезний внесок у створення суспільного миру або намагання створити його.
    В 1990 році свою Нобелівську премію отримав останній Генеральний секретар ЦК КПРС та єдиний президент Радянського Союзу Михайло Горбачов, але за що ж?Пропоную визначити відповідь за допомогою єдиної тез:
    - провідна роль у створенні мирного процесу, тобто суттєве потепління у відносинах Сходу із Заходом.
    «На знак визнання його провідної ролі в мирному процесі, який сьогодні характеризує важливу складову частину життя міжнародного співтовариства», - саме такими критеріями користивалася комісія Нобелівської премії видававши нагороду 1990 року.
    Пізніше, року 1991 на конференцію в Осло він заявив, що хотів би бачити СРСР <<органічною частиною сучасної цивілізації, жити у злагоді із загальнолюдськимицінностями, за нормами міжнародного права» та натякнув, що буде проводити ще більше зближення з країнами Европи,але за півроку вже не стало ні Горбачова-президента(був знятий), ні держави СРСР.

    ВідповістиВидалити
  54. У міжнародних відносинах Горбачов почав проводити активну політику розрядки напруженості на основі сформульованих ним принципів і став однією з ключових фігур світової політики.

    За 1985-1991 роки стався радикальний перелом відносин між Заходом і СРСР, перехід від образу ворога до образу партнера. На знак визнання величезних заслуг Михайла Горбачова як видатного реформатора, політика світового масштабу, який вніс унікальний внесок у зміну на краще самого характеру міжнародного розвитку, він був удостоєний Нобелівської премії миру.

    ВідповістиВидалити
  55. ООН-міжнародна організація,яка створена щоб підтримувати мир і співпрацювати між державами.
    Вона повинна вирішувати всі міжнародні суперечки мирними засобами, не піддаючи загрозі міжнродний мир, установлювати справедливість, і безпеку. Розвивати дружні відносини між націями, підтримувати міжнародний мир і встановлювати порядки загрози миру і придушення агресії.

    ВідповістиВидалити
  56. В даний час ООН займається найважливішими проблемами в світі, до яких можна віднести:
    1) ліквідація крайньої бідності та голоду.
    2) забезпечення загальної початкової освіти.
    3) заохочення рівності чоловіків і жінок і розширення прав і можливостей жінок.
    4) скорочення дитячої смертності. Результати досліджень показують, що недостатнє харчування дітей також може стати серйозною проблемою в усьому світі.
    5) поліпшення охорони материнства.
    6) боротьба з ВІЛ/Снідом, малярією та іншими захворюваннями. Основна причина погіршення здоров'я людей - криза системи охорони здоров'я, яка як і раніше будується, головним чином, на стаціонарних формах лікування, а не на амбулаторних та профілактичні методи та пропаганді здорового способу життя. Стан здоров'я населення пов'язано і з поганою якістю навколишнього середовища. Також, не вирішено питання забезпечення населення багатьох країн світу безпечною питною водою.
    7) забезпечення екологічної стійкості.

    ВідповістиВидалити
  57. Коли Сталін говорив це він мав на увазі що відступати і залишати свої землі загарбникам радянським військам було дуже важко. Кинути своє житло, дітей та жінок, не кожен міг на це. Багато б билися за свою батьківщину, а не відступали. Але Сталін віддав наказ відступати і війська подченілісь з сумом і страхом в душі.

    ВідповістиВидалити
  58. Німеччина є для України найближчим сусідом, що належить до Європейського союзу, і надійним партнером на шляху до Європи. Україна для Німеччини-це Наріжний камінь європейської архітектури безпеки, і країна з якої вона підтримувала зв'язки ще з часів Київської Русі. Так само було підписання договору про створення спільного факультету машинобудівництва.
    Бондалетова Христина

    ВідповістиВидалити
  59. Саме перше, що відбулося в політиці Хрущова так це "Входження Криму до складу УРСР", відбувся 20 з'їзд КПРС 1956 року "Розвінчання культу особи Сталіна", були соціальні виплати, пенсійна реформа, так само він поставив перед собою план щоб Наздогнати США і перегнати з виробництва м'яса, молока і масла. Була Створена в Одесі машинно-тракторна станція.

    ВідповістиВидалити
  60. Внутрішня політика М.С.Хрущова була більше направлена на розвиток соціальної сфери країни. Для цього, М. Хрущов висував такі запитання: запровадження семигодинного робочого дня, пенсійні реформи, збільшення темпів побудови житла і т.д.

    ВідповістиВидалити
  61. Конституцію приймали дуже довго, тому,що були внесені зміни. Разом з нею ,політичні партії та вчені почали пропонувати свої проекти. Виникали труднощі на формі державного правління в Україні, і за державну символіку. Були конфлікти та суперечки між ними самими.

    ВідповістиВидалити